Barca 20 milionë për talentin e Liverpool

Barcelona është duke shfaqur interesim për mbrojtësin e Liverpoolit, Nathaniel Clyne.

Periskopi.com Sporti

Anglezi ka treguar formë të jashtëzakonshme me skuadrën nga Anfield Road.

Dhe, kjo ka shtyrë drejtuesit e Barcelonës të shfaqin interesim për të.

Mediat europiane raportojnë se gjiganvi katalunas është i gatshëm të dërgojë ofertë në vlerë prej 20 milionë funte për anglezin. /Periskopi.com

Clyne frikësohet nga ylli i United

Mbrojtësi i Liverpool, Nathaniel Clyne ka folur për shokun e tij te kombëtarja angleze, Marcus Rashford.

Periskopi.com Sporti

Ata do të përballen sonte në derbin e javës në premier ligë, në Anfield.

Ish lojtari i Southampton ka përkrahur dhe ka folur për kualitetet e sulmuesit të Manchester United, Rashford.

Clyne tha “Rashford do të përballet kundër meje,”

“Ai mund të luajë edhe në krahun e majtë. Është lojtarë direkt, sa herë që e zotëron topin ai mënjherë hidhet në sulm, pra unë duhet të jem në çdo moment i gatshëm për t’u përballur me Rashford”.

“Unë do të mundohem të qëndroj afër ti, dhe të mbyll hapsirat. Kur kanë hapsira lojtarët me kualitet si Rashford, ata mund të bëjnë gjithqka”, shtoi Clyne për magazinën e Ea Sport.

Liverpool-Manchester United zhvillohet sonte nga ora 21:00. /Periskopi.com