Munir zyrtarisht te Valencia

Periskopi.com Sporti

Valencia ka zyrtarizuar huazimin e talentit të madh të Barcelonës, Munir El Haddadi.

Sulmuesi i ri do të qëndrojë te skuadra nga Mestalla deri më 30 qershor 2017, ndërsa Valencia do të ketë të drejtë për ta transferuar atë në formë të plotë në vitin e ardhshëm.

Munir nuk gjente hapësira në formacionin e Barcelonës, për shkak të konkurrencës tejet të lartë te katalonasit. /Periskopi.com

El Haddadi pranë huazimit te Celta Vigo

Periskopi.com Sporti

Talenti i madh i Barcelonës, Munir El Haddadi është shumë pranë kalimit në formë huazimi te Celta Vigo.

Lajmi është konfirmuar nga gazetari katalan, Gerard Romero, i cili thotë se ky kalim do të zyrtarizohet pasi që Barcelona të transferojë një sulmues, ku sipas të gjitha gjasave do të jetë ylli i Valencias, Paco Alcacer.

“Marrëveshja mes Munir dhe Celta Vigo është mbyllur, marrëveshja ende nuk është zyrtare, derisa Barca të transferojë një sulmues”, ka shkruar gazetari në rrjetin social Twitter. /Periskopi.com

Tottenham e do Munir

Periskopi.com Sporti

Tottenham Hotspur është i etur për të transferuar sulmuesin e talentuar të Barcelonës, Munir El Haddadi, shkruan e përditshmja katalanase ‘Sport’.

20-vjeçari ka zgjuar interesimin edhe të dy klubeve tjera angleze, Everton dhe Stoke City.

Munir ka shënuar 10 gola në 43 paraqitje për klubin nga Camp Nou. /Periskopi.com