Sahiti flet për lëndimet e futbollistëve dhe për gjasat që Kosova ka ndaj Kroacisë

Ndihmës-trajneri i Albert Bunjakut, Muharrem Sahiti ka folur për përballjen që Kosova e zhvillon ndaj Kroacisë.

Periskopi.com Sporti

Ai flet për lëndimet e futbollistëve të Kosovës dhe të Kroacisë, si dhe për gjasat që Kosova ka në këtë ndeshje.

“Lëndimet e Kroacisë? Ashtu siç kanë ata probleme me lëndime kemi dhe ne, sa janë serioze akoma nuk e dimë, kjo mbete të shikohet para fillimi të lojës. Kemi të bëjmë me dy lojtarë, sidomos Modric dhe Rakitic, të cilët janë truri i skuadrës, por mungesa e tyre sikur do e zbehë fitoren tonë, edhe ne kemi shpresat tona për rezultat pozitiv”, ka thënë Sahiti.  /Periskopi.com