Flet futbollisti ndaj të cilit ndërhyri Xhaka

Granit Xhaka u ndëshkua me karton të kuq në ndeshjen e fundjavës ndaj Sëanseas në Premier Ligë.

Periskopi.com Sporti

Mesfushori i Arsenalit u ndëshkua në pjesën e dytë, pas një ndërhyrje të ashpër ndaj Modou Barroë në mesfushë.

Por, ky i fundit thotë se nuk është personi i duhur për të treguar nëse duhej ose jo Xhaka të ndëshkohej me karton të kuq.

“Mora një ndërhyrje të keqe nga prapa dhe pas asaj unë nuk mund të gjykoj nëse duhet të përjashtohej ai ose jo”, deklaroi Barroë.

“Mendoj se në ato momente ne ishim duke e kontrolluar ndeshjen dhe mund të barazonim rezultatin”. /Periskopi.com