Minjtë gjigantë e hanë beben, nëna ishte duke u dehur

Një vogëlushe 3 muajshe, është ngrënë e gjallë nga minjtë gjigantë, pasi që nëna e saj e kishte lënë të vetme në shtëpi dhe kishte dalë për të festuar, shkruan Daily Mail, transmeton Klan Kosova.

Periskopi.com Lajme

Fëmija në momentin e sulmit nga minjtë, ndodhej e vetme në shtratin e saj, ndërsa fqinjët kanë bërë thirrje që e ëma “të kalbet në burg”.

Nëna e kësaj foshnjeje është një 26 vjeçare, e cila më pas është arrestuar nën akuzën për neglizhim të fëmijës.

Rreth ngjarjes së rëndë e cila ka ndodhur në Johannesburg, kanë folur edhe fqinjët të cilët kanë thënë se bebja kishte pësuar një vdekje të dhimbshme, pasi që minjtë i kishin ngrënë gjuhën, sytë dhe gishtat.

3b886d7000000578-4050846-image-a-3_1482222436178

Minjtë e Prishtinës nesër nuk do gjejnë vend askund

Komuna e Prishtinës ka njoftuar se në kuadër të planit operativ të Drejtorisë së Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale, nesër do të nis zbatimi i projektit të deratizimit vjeshtor të rrjetit të kanalizimit si dhe deratizimi i bodrumeve dhe garazhave publike.

Periskopi.com Lajme

“Deratizimi (eleminimi i brejtësve), po ashtu ka për qëllim ruajtjen e shëndetit publik përmes zvogëlimit dhe mbajtjes nën kontroll të numrit të brejtësve që qarkullojnë nëpër rrjetin e kanalizimit e që mund të paraqesin kërcënim për shëndetin publik të qytetarëve”.

“Gjatë deratizimit, punëtorët që punojnë do të jenë të pajisur me rroba pune”, thuhet në një njoftim të kësaj komune.

Poashtu kjo e fundit lut qytetarët që të jenë bashkëpunues me kompanitë që janë të angazhuara për ta realizuar këtë projekt.