Aubameyang do të shkëlqente te klubi i madh

Mbrojtësi i Borussia Dortmund, Mikel Merino beson se bashkëlojtari i tij, Pierre-Emerick Aubameyang do të shkëlqente te Real Madridi.

Periskopi.com Sporti

Sulmuesi nga Gaboni ka qenë shumë herë i lidhur me një kalim të mundshëm te skuadra nga Bernabeu, mirëpo një gjë e tillë nuk është realizuar ende.

“A mund të luajë Aubameyang për Realin? Sulmuesit atje duhet të shënojnë dhe të bëjnë diferencën dhe ai do të mund ta bënte këtë”, deklaroi Merino.

“Ai do të përshtatej shumë mirë. Ai është duke bërë atë që Real Madridi kërkon nga sulmuesit e saj. Nuk e di pse nuk do të mund të luante atje”, përfundoi ai. /Periskopi.com