Phelan trajneri i muajit në Premier Ligë

Periskopi.com Sporti

Trajneri i Hull Cityt, Mike Phelan është zgjedhur trajneri më i mirë i muajit gusht.

Në këtë garë ai kishte mposhtur tre trajnerët e njohur, Jose Mourinho, Antonio Conte dhe Pep Guardiola.

Ndërsa, futbollisti i muajit u shpall anësori i Manchester Cityt, Raheem Sterling. /Periskopi.com