Formacionet zyrtare: Manchester United-Middlesbrough

Manchester United e pret Middlesbrough në Old Trafford në një përpjekje për të vazhduar serinë e fitoreve.

Periskopi.com Sporti

Nga minuta e parë Mourinho do të startojë pa Rooney për shkak të lëndimit.

United: De Gea, Valencia, Smalling, Bailly, Bind, Fellaini, Ander Herrera, Martial, Pogba, Mkhitaryan, Ibrahimovic

Middlesbrough: Valdes, Chambers, Bernardo, Gibson, Friend, Leadbitter, Forshaw, De Roon, Traore, Downing, Negredo.

Liverpool mposht Middlesbrough me rezultat të pastër (Video)

Liverpool ka arritur të fitojë si mysafir i Middlesbrough me rezultat të pastër 0 me 3.

Periskopi.com Sporti

Liverpooli ishte dominant nga fillimi i sfidës.

Goli i parë për mysafirët erdhi pasi Adam Lallana realizoi nga afërsia në minutën e 29-të, pas një krosimi të Clyne.

Me këtë rezultat përfundoi pjesa e parë.

lallana

Teksa vendasit tentuan që të afrohen te goli i barazimit, rasti u shfrytëzua nga The Reds.

Një aksion perfekt bëri që Lallana të lansojë një pasim preciz te Origi, i cili me një gjuajtje precize shënoi për 2-0 (60’).

 

Vetëm tetë minuta më vonë një mbrëmje të shkëlqyer për të e kompletoi Lallana me një tjetër gol nga afërsia, tash me Origin që ia ka kthyer asistimin për 3-0.

Deri në fund të takimit në Riverside nuk pati më gola.

Liverpooli mbetet në pozitën e dytë me 34 pikë, gjashtë më pak se Chelsea që okupon fuqishëm pozitën e parë.

https://www.youtube.com/watch?v=tw85uCwPNcQ

Liverpool shënon golin e tretë ndaj Boro-s (Video)

Liverpool ka shënuar edhe golin e tretë në ndeshjen e sontme ndaj Middlesbrough, për rezultatin 0-3.

Periskopi.com Sporti

Ishte përsëri mesfushori anglez ,Adam Lallana që shënoi për 0-3 dhe golin e dytë të tij personal. /Periskopi/

https://www.youtube.com/watch?v=AutkEbLCuw8

Liverpool dyfishon epërsin ndaj Boro-s (Video)

Liverpool ka shënuar edhe golin e dytë në ndeshjen e sontme ndaj Middlesbrough, për rezultatin 0-2.

Periskopi.com Sporti

Kësaj radhe shënoi sulmuesi belg Divock Origi në minutën e 60’. /Periskopi/

https://www.youtube.com/watch?v=zqWqHmBWsRs

Liverpool kalon në epërsi ndaj Boro-s (Video)

Liverpool ka kaluar në avantazh si mysafir i Middlesbrough në minutën e 29’.

Periskopi.com Sporti

Golin e shënoi anglezi, Adam Llallana. Ky ishte edhe goli i parë në natën e sontme në Premier Ligë. /Periskopi/

https://www.youtube.com/watch?v=ekBTojNQ5Oc

Formacionet zyrtare: Middlesbrough-Liverpool

Middlesbrouh e pret Liverpoolin në ambientin e nxehtë për të zhvilluar duelin e radhës në Ligën Premier.

Periskopi.com Sporti

Liverpooli ka dy ndeshje pa fitore dhe The Reds nuk kanë disponim për të lëshuar pikë.

Por, as Middlesbrough që u mposht nga Southampton së fundmi nuk ka disponim për të lëshuar pikë, andaj do t’i bëjë konkurrencë me formacionin më të fortë Liverpoolit që ka ende mungesat e Sturridge dhe Coutinhos.

Takimi fillon nga ora 20:45.

Këto janë formacionet zyrtare:

Middlesbrough:

lfc

 

Liverpool: Mignolet, Clyne, Lovren, Klavan, Milner, Henderson, Wijnaldum, Lallana, Firmino, Mane, Origi

Formacionet zyrtare: Middlesbrough-Chelsea

Sot zhvillohet takimi i parafundit i Premier Ligës, ndërmjet Midlesbrough dhe Chelsea.

Periskopi.com Sporti

Chelsea në rast fitore do të kalojë në pozitën e parë dhe do të jetë lider i Premeri Ligës.

Këto janë formacionet zyrtare:

Middlesbrough: 

cehlas

Chelsea: Courtois, Azpilicueta, David Luiz, Cahill, Moses, Kante, Matic, Alonso, Pedro, Diego Costa, Hazard. /Periskopi.com/