Ibrahimovic nuk vrapon, por vetëm pret topin

Michael Owen ka kritikuar sulmuesin e Manchester United, Zlatan Ibrahimovic.

Periskopi.com Sporti

Anglezi thotë se veterani nuk është një sulmues i lëvizshëm dhe shton se ai qëndron larg pjesës tjetër të skuadrës duke pritur vetëm topin.

“Lëvizjet e tij më lënë pak të zhgënjyer për shkak të gjatësisë”, deklaroi Oëen.

“Ai qëndron larg pjesës tjetër të skuadrës dhe thjesht pret që t’i mbërrijë topi”, shtoi ai.

Së shpejti mund të ndodhë edhe një reagim nga ana e Ibrahimovic në lidhje me këtë deklaratë të Oëen. /Periskopi.com