Chelsea gjen ‘Terryn e ri’

Trajneri i Chelseat, Antonio Conte duket se ka gjetur zëvendësimin e duhur për John Terry.

Periskopi.com Sporti

E përditshmja britanike ‘Mirror’ raporton se trajneri italian e sheh mbrojtësin e Burnley, Michael Keane si zëvendësim të duhur të kapitenit John Terry.

Ky i fundit me gjasë do të largohet nga Stamford Bridge në fund të këtij sezoni, madje mund të ndodhë edhe pensionimi i tij.

Në anën tjetër, 23-vjeçari i Burnley ka shkëlqyer me paraqitjet te skuadra e tij dhe transferimi i mundshëm i tij te të kaltërit e Londrës mund të realizohet për 25 milionë funte. /Periskopi.com

Chelsean gjen ‘Terryn e ri’

Periskopi.com Sporti

Chelsea duket se ka gjetur pasardhësin e John Terryt në mbrojtje.

Londinezët janë duke vëzhguar mbrojtësin e talentuar të Burnley, Michael Keane, të cilin e shohin si zëvendësimin e duhur për kapitenin e ‘blues’.

23-vjeçari ka qenë në të kaluarën pjesë e akademisë së Manchester United, ndërsa nga viti 2014 aktivizohet te Burnley.

Në anën tjetër, John Terry pritet të pensionohet në fund të këtij sezoni, në rast se nuk vendosë të transferohet te ndonjë skuadër tjetër. /Periskopi.com