Carrick ka disa fjalë për Mourinhon

Periskopi.com Sporti

Mesfushori i Manchester United, Michael Carrick thotë se nuk e ka në plan të ndryshojë stilin e lojës, ndërsa shton se trajneri Jose Mourinho do të njoh cilësitë e tij.

Veterani anglez shënoi mbrëmë një gol në sfidën kundër Northampton Toën në ndeshjen që United e fitoi me rezultat 3:1 në kuadër të Kupës së Ligës.

“Unë mendoj se trajneri e di se çfarë mund të bëj unë dhe unë nuk jam duke shkuar për të ndryshuar stilin tim të lojës”, deklaroi Carrick.

“Ai e di saktësisht se çfarë mund të bëj unë, i njeh pikat e forta të mia si dhe të çdo lojtari tjetër këtu”. /Periskopi.com