Ancelotti përfshin shqiptarin në listën për Ligën e Kampionëve

Periskopi.com Sporti

Trajneri i Bayern Munich, Carlo Ancelotti ka zbuluar listën e skuadrës së tij për përballjet në Ligën e Kampionëve në këtë sezon.

Në listë është përfshirë talenti shqiptar, Meritan Shabani, i cili është vetëm 17-vjeç dhe luan në pozitën e mesfushës.

Shabani bën pjesë në listën B të bavarezëve, që do të thotë se mund të aktivizohet në rast se ndonjë futbollist i listës A nuk do të mund të luajë.

meritan shabani/Periskopi.com