E mahnitshme, ja si montohet një makinë “Mercedez Benz” (Video)

Njëra prej kompanive më të mëdha në botë të prodhimit të “Mercedes Benz” me anë të një video ka treguar se si prodhohet dhe montohet me anë të një video një makinë e këtij tipi

Periskopi.com Tech/Auto

Tip i makinës në fjalë gjatë prodhimit është Mercedes S – Class.

Për më shumë shikojeni videon.

Pick-up i parë i Mercedesit

Pick-up i parë i Mercedesit

Kamionçina e re e kompanisë së njohur gjermane Mercedes, X-Class, është përpjekja e parë e saj për të arritur sukses në tregun ndërkombëtar të veturave pick-up, por kjo kompani gjatë vitet të 70-ta ka pasur një të tillë i cili ishte i destinuar për tregun e Amerikës Latine.

Periskopi.com Tech/Auto

Ky pick-up kishte hapësirë të mjaftueshme për ngarkesa në pjesën e pasme dhe është ndërtuar në departamentin e Mercedesit në Argjentinë në vitin 1970, Si bazë për ndërtimin e këtij pick-up, ishin modelet W114 dhe W115.

Pack-up dallohet nga të gjithë anëtarët e tjerë të familjes Mercedes.Pick-up i viteve 70-a është shitur nën emrin “La Pickup”.

La Pickup përmban disa elemente të bëra nga kromi, ku në atë kohë dukej si një luks. Po ashtu, edhe interieri i tij përbëhet nga materiale shum cilësor.

Ky Pick-up ishtë përpjekja e Mercedesit për të kombinuar komponentet premium me përparësitë e këtyre llojeve të modeleve, ndërsa të njëjtën gjë tani kjo kompani gjermane është duke e bërë edhe me modelin e saj të ri X-Class.

14938029_1142680009178762_1680315326_n 14958917_1142680022512094_718659268_o

Hamilton në bisedime me Mercedes

Lewis Hamilton është i acaruar me kompaninë e tij Mercedes, pas një tjetër dështimi mekanik të formulës së tij gjatë garës në Malaysia ku makina e ti pati defekt motorin, një gjë e pazakontë për një ekip serioz siç është Mercedes.

Periskopi.com Sporti

Reagimi i tij ka qenë i menjëhershëm.

“Dikush duhet të më jap përgjigje pasi kjo është e papranueshme. Ne jemi duke luftuar për titull dhë vetëm makina ime po dështon”, deklaroi anglezi.

Në mbështetje Hamiltonit i ka dalë edhe bossi i Mercedes, Totto Wolf.

“Është shumë keq për Leëis Hamilton por edhe për ekipin. Unë jam i zemëruar po aq sa Hamilton. Ai ka mbetur prapa kolegut të tij Nico Rosberg, i cili tashmë udhëheq garën me 288 pikë, përderisa Hamilton ka 265, kur tani kanë mbetur edhe pesë gara për t’u zhvilluar”, deklaroi ai. /Periskopi.com