‘Zonja e Vjetër’ me mungesa ndaj Sevillas

Juventus do të zhvillojë ndeshjen ndaj Sevillës në Ligën e Kampionëve me dy mungesa të mëdha.

Periskopi.com Sporti

‘Zonja e Vjetër’ do të jetë pa shërbimet e sulmuesit argjentinas Gonzalo Higauain dhe pa mbrojtësin maroken Medhi Benatia.

Higuain u lëndua gjatë fitores 3-0 ndaj Pescaras në fundjavë, ndërsa Benatia mungon shkaku i lëndimit në gju.

Me mungesën e Paulo Dybalas dhe Higuainit, Juves i mbeten dy opsione në sulm Mario Manxhukiq dhe 16-vjeçari Moise Kean. /Periskopi.com/