Tre emra të njohur jashtë listës së PDK-së

Periskopi.com Lajme

Hajredin Kuçi, Besim Beqaj dhe Justina Pula kanë pranuar të heqin dorë nga përfshirja në listën zgjedhore të PDK-së, në koalicionin me AAK-në e Nisma-n.

Ata janë shfaqur të gatshëm t’u lënë mundësi tjerëve të futen në këto lista, ka thënë një burim i Klan Kosova.

Tre personat në fjalë kanë thënë se janë të gatshëm për të pranuar detyrat dhe përgjegjësitë tjera që ua jep partia, në të ardhmen dhe nuk bëhet fjalë për kurrfarë pakënaqësie.

LDK ka një brengë, reagon edhe pse janë brenda mbledhjes

Periskopi.com Lajme

Këshilli Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës është duke mbajtur mbledhjen në të cilën po diskutohen kandidatët e propozuar nga degët dhe kriteret për përfaqësim në Kuvend.

“LDK-ja do ta njoftojë opinionin me kandidatët sapo që Këshilli miraton listën, prandaj ftojmë të gjitha mediet që mos të spekulojnë me lajme se kinse disa kandidatë janë larguar”, reagon LDK edhe pse mbledhja po mbahet ende./ periskopi

Mësohet kur mbahet takimi urgjent i PDK-së

Periskopi.com Lajme

Këshilli Drejtues i Partisë Demokratike të Kosovës pritet që nesër nga orët e hershme të mëngjesit të mblidhet në Selinë Qendore të partisë. 

Indeksonline mëson se arsyeja e këtij takimi është seanca për rrëzimin e Qeverisë “Mustafa”.

“Po, në ora 8:00 këshilli drejtues i partisë do të mblidhet për të diskutuar rreth mocionit të “Nisma”-s”, thotë ky burim.

Ndryshe, seanca e nesërme parlamentare pritet të mbahet ora 10:00.

Këto janë arsyet për të cilat mblidhet kryesia e Kuvendit sonte vonë (Dokument)

Kryesia e Kuvendit të Kosovës pas dy orësh do të mbaj mbledhje urgjente.

Periskopi.com Lajme

Në orën 20:30 mblidhet kryesia e Kuvendit, e partitë opozitare ende nuk kanë marrë ndodnjë qëndrim në do të marrin pjesë ose jo.
Tashmë janë mësuar temat për të cilat do të diskutohet.

Kryesia e Kuvendi sonte ka mbledhje urgjente

- Kryesia e Kuvendit të Kosovës pas dy orësh do të mbaj mbledhje urgjente.

Periskopi.com Lajme

Nuk është e qartë se çfarë janë pikat e diskutimit, por tashmë është konfirmuar se një ftesë e tillë është dërguar tek subjektet politike.

Periskopi ka konfirmuar nga tri subjekte se tashmë kanë marr një ftesë të tillë./ Periskopi