Refuzon Greqinë për Shqipërinë

Talenti i Olimpiakosit, Marius Vrushaj ka zgjedhur të refuzojë Kombëtaren e Greqisë për atë të Shqipërisë.

Periskopi.com Sporti

18-vjeçari ka rënë në sy të Federatës greke të Futbollit, mirëpo ai thotë se do të luajë për Kuqezinjtë.

“Është një vlerësim për mua. Jam lindur në Shqipëri dhe dua të luaj me Kombëtaren e Shqipërisë”, deklaroi Vrushaj.

Mesfushori 18-vjeçar ka treguar paraqitje shumë të mira me grupmoshat nën 21-vjeç te Olimpiakos. /Periskopi.com