Pochettino trajner i Real Madridit?

Trajneri argjentinas, Maurico Pochettino, është nën vëzhgimin e klubit mbretëror, Real Madrid.

Periskopi.com Sporti

Trajneri i Tottenham është duke u monituruar nga Real Madridi. Ish trajneri i Espanyol dhe Southampton, sezonin e kaluar ishte shumë afër për t’u shpallur kampion i Premier Ligës me skuadrën e Tottenham.

Pochettino njihet si një trajner që dëshiron që ekipet e tij të zhvillojnë futboll të bukur për sy, si dhe të punojë me agresivitet të lartë. Ai promovon edhe lojtarët nga akademia e klubit, që është një plus tjetër i teknikut argjentinas. /Periskopi.com