Ky është futbollisti i cili i tregon Mourinho se çka duhet të bëjë për të mos dështuar

Mats Hummels beson se Manchester United do të arrijë rezultate më të mira nëse Henrikh Mkhitaryan luan më shpesh në formacionin e Jose Mourinhos.

Periskopi.com Sporti

Ish ylli i Borussia Dortmundit ka qenë më shpesh në bankën e rezervistëve se sa në fushën e lojës për “Red Devils”.

Por, mbrojtësi i Bayern Munichut beson se Mkhitaryan ka kualitete të padiskutueshme të cilat duhet t’i sheh Mourinho.

“Nëse e lini të luajë, do ta shihni sa i mirë është. Jam 100 për qind i sigurt”, deklaroi Hummels për “Daily Mail”, përcjell “Lajmi.net”.

“Ai është një prej futbollistëve më të mirë me të cilët kam luajtur. Por, nëse nuk luani, nuk mund të shkëlqeni. Është e lehtë, shumë e lehtë”, u shpreh ai.

Hummels: RB Leipzig kandidat serioz për titull

Mbrojtësi i Bayern Munich, Matts Hummels ka thënë se Leipzig mund të fitojë ligën nëse Bayerni vazhdon të humb pikë.

Periskopi.com Sporti

Lepizig është duke shkëlqyer në sezonin e tyre të parë në Bundes Ligë. Ata janë konkurentët e vetëm më të afërt të bavareve deri më tani në kampionatin gjerman.

“Nëse ne vazhdojmë të lëshojmë pikë atëherë, Lepizig mund të fitojë ligën. Çdo gjë që kam parë te ekipi tyre më ka bindur. Luajnë lojë ofanzive dhe din të mbrohen mirë. Ata kanë çdo gjë që një kampion mund të ketë.

Ralph Hasenhuttl (trajneri i Lepizig) ka bërë më mirë se çfarë është pritur në çdo ekip që ka qenë. Ata më kujtojnë Dortmundin kur fituam ligën dy herë” – ka thëne Hummels. /Periskopi.com