De Sciglio në Barcelonë?

Barcelona është duke monitoruar mbrojtësin italian të Milanit, Mattia De Sciglio.

Periskopi.com Sporti

Që nga largimi i Dani Alves ‘katalunasit’ janë duke pasur probleme me pozitën e mbrojtësit të krahut të djathtë.

Barcelona ka përpiluar një listë të mbrojtësve të krahut të djathtë që mund t’i transferojë. Stephan Lichtsteiner (Juventus) dhe Branislav Ivanovic (Chelsea).

Sipas Mundo Deportivo, drejtori i blaugranëve, Robert Fernandez, ka vëzhguar mbrojtësin gjatë derbit Della Maddoninna, ndërmjet Milan-Inter.

De Siglio ka kontratë me Milanin deri në verën e vitit 2018, ashtu që transferimi i tij mund të kushtojë më lirë, nëse refuzon ta vazhdojë kontratën me kuqezinjtë. /Periskopi.com/