Arsenal e Chelsea kërkojnë super-talentin italian

Arsenal dhe Chelsea janë duke monituruar talentin Italian të Atalantas, Mattia Caldara.

Periskopi.com Sporti

Besohet se dy skuadrat janë duke e vëzhguar mbrojtësin e Atalantas i cili në këtë sezon është duke u bërë një nga lojtarët kyç të skuadrës italiane.

Por, si duket ata duhet të mposhtin skuadrën e Juventus në garë për Caldaran, e cila besohet se është tejet e interesuar të transferojnë italianin.

1907_caldara
Mattia Caldara, Atalanta

22-vjeçari është prodhimi i akademisë së skuadrës italiane. /Periskopi.com/