Kovacic: S’e prisnim këtë rezultat

Mesfushori kroat, Mateo Kovacic, ka thënë se skuadra e tij nuk e kishte menduar se do fitonte me rezultat 6-0 kundër Kosovës.

Periskopi.com Sporti

“Më duhet të pranoj se nuk kemi pritur një fitore të këtillë”, ka thënë Kovacic pas ndeshjes.

“A kemi mundur të jemi akoma më bindës? Gjithmonë ka hapësirë për përmirësim, por tri pikët janë të rëndësishme dhe tash do të shkojmë në Finlandë”.

“E dimë se nga Mandzukici mund të presim shumë, por edhe nga Kramarici dhe Kalinici”.

“Duhet të rigjenerohemi për të dielën dhe në Finlandë t’i marrim tri pikët”, ka shtuar mesfushori i Real Madridit.