Juventus e Inter në garë për yllin e Man Utd

Manchester United është i gatshëm për të lënë Matteo Darmian të largohet në janar, raportojnë mediat angleze.

Periskopi.com Sporti

Darmian nuk po gjen hapësirë në skuadrën e Jose Mourinhos, dhe duket se lojtari gjatë këtij dimri do të ndahet me klubin nga “Old Traffordi”.

Darmian duket se do të transferohet në Itali, ku ai kërkohet nga dy skuadrat e mëdha të Serisë A, Inter dhe Juventus.

darmian, man utd
Matteo Darmian, Manchester United

Raportohet se “Nerazurët” dhe ‘Zonja e Vjetër’ janë duke përgatitur ofertën për Darmian.

Darmian: Nuk largohem nga Manchester United

Matteo Darmian insiston se nuk është e vërtet që ai ka marrëdhënie të mira me trajnerin Jose Mourinho.

Periskopi.com Sporti

Mbrojtësi nuk ka luajtur shumë dhe është i lidhur me një kalim te Interi që në janar.

Lëndimet e Antonio Valencia dhe Luke Shaw i kanë dhënë disa minuta dhe ish-lojtari i Torinos thotë se nuk mendon largimin.

“Jose Mourinho dëshiron të më largojë? Kam lexuar gjëra të tilla, por nuk mendoj që është e vërtet”.

“Jam duke punuar në mënyrën dhe po përmirësojë vetën që ta bind trajnerin. Nuk jam duke menduar për transferimin, asi është shumë herët”, ka thënë Darmian. /Periskopi.com

Darmian opsion për Barcelonën

Barcelona është duke e përcjellur situatën e mbrojtësit italian të Manchester United, Matteo Darmian.

Periskopi.com Sporti

Italiani është duke pasur problem me formën e tij në këtë sezon në “Teatrin e Ëndrrave”, ku vendin e tij e ka zënë Antonio Valencia.

Pas largimit të Dani Alves, katalunasit  ende nuk kanë gjetur zëvendësimin e tij adekuat, duke e shfrytëzuar mesfushorin Sergio Roberto në pozitën e mbrojtësit të djathë.

Raportohet se Barcelona do të bëjë ofertë në janar për italianin. /Periskopi.com

Mourinho s’e do Darmian te United

Periskopi.com Sporti

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho nuk e dëshiron Matteo Darmian në skuadër, shkruajnë mediat angleze.

Italiani iu bashkua gjigandit nga Old Trafford në verën e kaluar nga Torino, mirëpo ai nuk bën pjesë në planet e trajnerit portugez.

Kjo, pasi Antonio Valencia është bërë i pazëvendësueshëm për krahun e djathtë të mbrojtjes te United. /Periskopi.com