Wenger nuk flet me yllin e Arsenalit

Mbrojtësi i Arsenalit, Mathieu Debuchy nuk po ka minutazhë te Arsenali dhe madje nuk po ftohet as në ekipin e parë.

Periskopi.com Sporti

Mbrojtësi i krahut të djatht ka zbuluar sot për ”L’equip” se mos aktivizimi i tij në ekipin e parë nuk është diçka për tu çuditur.

debuchy-cropped_bdm4x9fnjfho18wrjffxzc91y

 

” Prej se jam rikthyer nga huazimi nga Bordeaux unë nuk flas më me Arsene Wengerin. Kur jemi në stërvitje vetëm përshëndetemi dhe kaq. ” -tha Debuchy.

Debuchy filloi të ketë minuta por përsëri u lëndua.

Marseille kërkon yllin e Arsenalit

Skuadra franceze Marseille, është duke menduar të transferojë mbrojtësin e krahut të djathë të Arsenalit, Mathieu Debuchy.

Periskopi.com Sporti

Trajneri i ri i francezëve, Rudi Garcia dëshiron të shtojë eksperiencën në skuadrën e tij dhe është duke menduar të bëjë ofertë për Debuchy.

Debuchy u transferua në Arsenal nga Neëcastle në vitin 2015.

Ish mbrojtësi i Lille dhe Neëcastle që nga transferimi i tij në futbollin anglez është duke pasur probleme me lëndime të shumta, ai filloi mirë karrierën tek Arsenal deri sa e lëndoi krahun ku pastaj e humbi vendin në ekipin bazë nga spanjolli Bellerin.

debuchy
Mathieu Debuchy, Arsenal

Debuchy u paraqit javën e kaluar në Premier Ligë për Arsenalin pas një kohë të gjatë por prapë ishte i pa fat pasi u lëndua në minutën e 15. /Periskopi/

Këtë nuk e keni ditur, Van Gaal i kishte ofruar kontratë yllit të Arsenalit

Trajneri holandez, Van Gaal, gjatë kohës sa ishte trajner i Manchester United i kishte ofruar kontratë pesë vjeçare mbrojtësit francez të Arsenalit, Mathieu Debuchy.

Periskopi.com Sporti

Sipas gazetës franceze L’Euqipe, Van Gaal ishte në bisedime me mbrojtësin dhe e dëshironte të transferonte edhe pse Debuchy kishte 31 vjet.

debuchy
Mathieu Debuchy, Arsenal

Por, transferimin e tij e kishte bllokuar trajnerin francez Arsene Ëenger i cili nuk dëshironte të lejonte kalimin e tij tek rivalët.

Mathieu Debuchy ishte transferuar nga Neëcastle në korrik të vitit 2014 për 15 milionë euro dhe ishte zgjedhja e parë e Ëenger për pozitën e mbrojtësit të krahut të djathtë, por ishin lëndimet e tij serioze në krah dhe në këmb që ja mundësuan Hector Bellerinit të paraqitet dhe të sigurojë vendin në ekipin bazë.

Debuchy ëshë rikthyer tek Arsenali përsëri dhe këtë javë ka stërvitur me ekipin e parë. /Periskopi.com/

Gjigandët europian kërkojnë yllin e Arsenalit

Roma dhe Galatsaray janë të interesuara të nënshkruajnë më mbrojtësin francez të Arsenalit, Mathieu Debuchy.

Periskopi.com Sporti

Ish mbrojtësi i Newcastle United është jashtë planeve të teknikut francez Arsene Wenger, ai sezonin e kaluar ishte i huazuar në Bordouaex dhe këtë sezon është rikthyer përsëri në Londër.
Sipas ‘Daily Stars’ Roma dhe Galatasaray do t’i ofrojnë rrugën e shpëtimit francezit. /Periskopi.com/

debuchy