Allegri: Nuk dua transfere, jam i kënaqur me këtë skuadër

Massimiliano Allegri ka treguar se nuk do të bëjë asnjë edhe një transferim te ‘Zonja e vjetër’.

Periskopi.com Sporti

Ish trajneri i Milanit, ka treguar se nuk ka kërkuar nga drejtuesit e klubit që të transferojnë lojtarë të ri në Juventus, por ka thënë se është i kënaqur me skuadra aktuale që ka.

“Jo, absolutisht nuk kam kërkuar asgjë. Nuk pres asgjë, sepse, e përsëris, te Juventusi duhet t’i marrësh lojtarët që e përmirësojnë ekipin, përndryshe është më mirë që të qëndrosh me lojtarët e mirë që i ke”.

“Është e pakuptimtë që të kesh shumë lojtarë që nuk të nevojiten, sidomos nëse ata nuk e përmirësojnë cilësinë e skuadrës”.

“Më mirë do t’i sillja djelmoshat e Primaveras që janë të mirë dhe do t’i lejoja të punojnë me ekipin e parë, pastaj ndoshta u jepet mundësia gjatë rrjedhës së sezonit”, ka deklaruar Allegri. /Periskopi/

Probleme në skuadrën e Allegrit, ky yll nuk është i kënaqur

Sulmuesi kroat, Mario Mandzukic nuk është ndarë i kënaqur me vendimin e trajnerit të Juventusit, Masimiliano Allegri.

Periskopi.com Sporti

Juventus në fundjavën që shkoi fitoi ndaj rivalit lokal të qytetit Torino me rezultat 1-3.

Kroati ishte nga minuta e parë por u zëvendësuan në minutën e 71′ të ndeshjes gjë që nuk i pëlqeu aspak.

mandzukic-2
Mario Mandzukic, Juventus

 

30-vjeçari goditi një shishe të ujit dhe murin, derisa nuk festoi me shokët pas ndeshjes, ku më pas Evra ndërhyri për të qetësuar gjithçka.

Allegri pas ndeshjes deklaroi se ishte e kuptueshme që Mario Mandzukiç të ishte i pakënaqur me zëvëndësimin. /Periskopi/

Allegri: Jam i lumtur me skuadren

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, është shprehur i lumtur me fitoren e radhës së skuadrës së tij.

Periskopi.com Sporti

‘Zonja e vjetër’ mposhti lehtësisht skuadren modeste Pescara, e drejtuar nga ish lojtari i Milanit, Massimo Oddo me rezultat të pastër 3:0.

“Në pjesën e dytë duhet ta kontrollonim më mirë topin, të mos ndërmerrnim disa veprime që sjellin kundërsulmin e kundërshtarit. E përsëris, duhet të jemi më të saktë në zotërim dhe të kemi më shumë durim”.

“Gjithsesi djemtë treguan maturinë e duhur. Paraqitja e sotme meriton një notë të mirë, edhe pse Pescara praktikisht nuk gjuajti asnjëherë në portën tonë. Jam shumë i kënaqur me këtë që treguan futbollistët sonte”,deklaroi Allegri.

Juventus pas kësaj fitore vazhdon të jetë lider I Seria A me 7 pikë më shumë se rivali më i afërt për titull Roma e cila ka një ndeshje më pak të zhvilluar. /Periskopi.com/

 

Allegri i zhgënjyer me skuadrën e tij pas barazimit

Trajneri italian është shprehur pas barazimit të skuadrës së tij me Lyon.

Periskopi.com Sporti

Juventus nuk ka arritur të mposht skuadrën franceze në shtëpi, pasi Lyon barazoi krejtësisht në minutat e fundit të takimit. Juventus duhet të pret edhe xhiron e pestë për të kaluar në fazën e tjetër të Ligës së Kampionëve.

“Luajtëm mirë në pjesën e parë, rrezikuam edhe në të dytën, por është normale sepse kemi luajtur shumë ndeshje të rëndësishme në një kohë të shkurtër me shumë lojtarë jashtë” ka thënë Allegri.

Gjëja pozitive është se kemi synim të kualifikohemi dhe mendoj se jemi afër për ta bërë. Isha i nervozuar kur humbëm rastet e mëdha në fund”, përfundoi Allegri pas takimit. /Periskopi.com

Allegri: Sampdoria mposhtet vetëm duke bërë presion nga fillimi

Masimiliano Allegri e ka lavdëruar skuadrën e tij se si reaguan pas humbjes në derbi ndaj Milanit javën e kaluar.

Periskopi.com Sporti

Trajneri italian ishte mjaft i kënaqur me mënyrën e lojës të luajtur nga skuadra e tij, në fitoren ndaj Sampdorias. Juventus e mposhti Sampdorian, me rezultat bindës 4-1, duke e mbajtur kreun e tabelës në Seria A.

“Ishte e rëndësishme të fillonim në mënyrë agresive, sepse në këtë mënyrë Samp e fitoi derbin”.

Jam i kënaqur që shënoi Mario Mandzukic, derisa Gonzalo Higuain bëri ndeshje të shkëlqyer dhe golat e tij do të vijnë shumë shpejt”.

“Të gjithë luajtën mirë, sepse kur Higuain ishte qendërsulmues, Mandzukic shkonte anash dhe e kundërta. Kjo është shenjë e mirë”, ka deklaruar Allegri për Sky Sport Italia. /Periskopi.com

Allegri: Nuk na pengon humbja ndaj Milanit

Masimiliano Allegri është shprehur i kënaqur me paraqitjen e skuadrës së tij në humbjen ndaj Milanit.

Periskopi.com Sporti

Ish trajneri i Milanos, ka përgëzuar paraqitjen e djelmoshav të tij në derbi dhe duke thënë se ishin të pafat. Ai tha se ishte i kënaqur nga aspekti teknik i lojës.

“Duhet ta komplimentoj skuadrën time, sepse bëmë paraqitje të mirë kundër një Milani të organizuar që e dha maksimumin”. Ata ia dolën të shënojnë, ndërsa ne ishim të pafat. Shënuam edhe ne, por goli u anulua. Gjëra të këtilla ndodhin, ndërsa ishte një ndeshje që e zhvilluam mirë në aspektin teknik”.

“Kjo humbje nuk e ndryshon rrjedhën e sezonit tonë. Sa i përket lojës, nuk kam ankesa për të zgjedhurit e mi”, ka thënë Allegri për Mediaset Premium. /Periskopi.com

Ish futbollisti i Bayern Munich kritikon Guardiolën

Mbrojtësi i Juventus, Mehdi Benatia ka folur për ish-trajnerin e tij, Pep Guardiola dhe trajnerin aktual, Masimiliano Allegri.

Periskopi.com Sporti

Marokeni në një intervistë për gazetën italiane ‘La Gazzetta dello Sport’, ka shpjeguar se si Allegri është më i mirë në disa aspekte sesa trajneri katalunas, Pep Guardiola.

“Ata dëshirojnë të jesh agresiv, të kesh topin”, tha Benatia.

“Nga ana e temperamentit janë të ndryshëm. Guardiola nuk komunikon me lojtarët sikur Allegri i cili është më i afërt me lojtarë”.

Benatia tha se i ka munguar futbolli italian dhe stili i jetës në Itali. /Periskopi.com