Kolo Toure: Yaya duhet të largohet nga Manchester City

Mbrojtësi i Celtic, Kolo Toure ka folur për gjendjen e valluat të tij Yaya Toure tek Manchester City.

Periskopi.com Sporti

Ish mbrojtësi i Arsenalit, Manchester City dhe Liverpool i ka sugjeruar që vëllaut të tij se  duhet të transferohet në kampionatin francez, për shembull te Marsille.

”Yaya nuk po kalon një periudhë të mirë te City, për këtë arsye e këshillojë të largohet nga aty. Ekip i përshtatshëm për të ? Besojë që në Marseille do të ishte shumë i nevojshëm për klubin.” -tha Kolo Toure. /Periskopi.com/

Pas 3900 ndeshjeve, ky ekip nuk ka arritur të godasë në kornizën e portës

Marsille ka krijuar histori në Ligë One me një statistik qesharake, që nuk do të dëshrionin të kujtonin.

Periskopi.com Sporti

Ekipi francez nuk ka arritur që të godas asnjëherë mbrenda kornizës kundër Paris Saint-Germain, diçka që nuk ka ndodhur për 3900 ndeshje që nga grumbullimi i statistikave nga Opta.

Takimi ishte mbyllur me rezultatin pa gola 0-0. Kjo ishte ndeshja e parë e klubit francez nën drejtimin e trajnerit të ri, Rudi Garcia. /Periskopi.com

 

Rudi Garcia trajner i ri i Marsille

Ish tekniku i Romës, Rudi Garcia ka arritur marrëveshje me klubin francez, Marsille.

Periskopi.com Sporti

52-vjeçari i është rikthyer zejes së trajnerit shtatë muaj pasi braktisi Romën.

Edhe pse u largua nga Roma në muajin janar, Garcia mbeti nën kontratë te klubi italian deri sot kur u arrit një marrëveshje e përbashkët.

Franck Passi ishte trajner i përkohshëm i klubit francez që prej shkakrimit të Michel, i cili ishte tetë muaj trajner.

Ndeshja e parë e Garcias do të jetë kundër Paris Saint-Germainit. /Periskopi.com