Manchester United viziton fëmijët në prag të Krishtlindjëve

Futbollistët e klubeve nga Liga Premier, si Manchester United, Tottenham e Chelsea, ua kanë zbukuruar ditën fëmijëve me vizitën e tyre të përvitshme për festat e fundvitit.

Periskopi.com Sporti

Yjet e Djajve të Kuq, Zlatan Ibrahimovic dhe Paul Pogba, ishin kryesorët që vizituan Spitalin Mbretëror të Fëmijëve në Mançester, të shoqëruar nga bashkëlojtarët e tyre, Marcos Rojo, Marouane Fellaini, Anthony Martial dhe Daley Blind.

fella

Ata bënë vizita edhe në disa spitale tjera të fëmijëve, në prag të ndeshjes kundër Sunderlandit.

roj

“Jemi me fat që kemi shëndet të mirë dhe për ne është shumë e veçantë që t’u sigurojmë fëmijëve buzëqeshjen”, thuhet në njoftimin e Unitedit.

 

Ylli i United po transferohet te gjigandi italian (Foto)

Marouane Fellaini si duket është duke menduar të gjejë skuadrën e re.

Periskopi.com Sporti

Fellaini po flitet se do të largohet nga ‘djajët e kuq’ dhe besohet se dy skuadrat e qytetit të Milanos janë në garë për shërbimet e mesfushorit belg, siç raportuam edhe në mengjes.

Ai sot është parë në rrugët dhe kafenet e qytetit të Milanos me shokët e tij.

fellaini
Fellaini në qytetin e Milano-s

 

Inter dhe Milan janë të interesuara të transferojnë belgun edhe pse paga e tij është e lartë, rreth 120 mijë funta në javë, klubet e Milanos janë të gatshme të paguajnë pagën e tij.

29-vjeçari për Man Utd ëshë paraqitur në total 103 ndeshje, ku ka shënuar 11 gola. /Periskopi/

Rivalët e përbetuar po mendojnë blerjen e Fellainit

Inter dhe Milan janë duke menduar të transferojnë mesfushorin belg të Manchester United, Maruoane Fellaini.

Periskopi.com Sporti

Fellaini ishte blerja e parë e ish trajnerit të ‘djajëve të kuq’ David Moyes në vitin 2014, për shumë e 32 milionë euro.

Mesfushori belg asnjëherë nuk arriti të përmbushë pritshëmritë nga fansat apo edhe trajnerët e tij. Van Gaal e shihte si lojtar të rëndësishëm, po ashtu edhe tani trajneri aktual Jose Mourinho, llogaritë në të.

fella
Marouane Fellaini, Manchester United

 

Inter dhe Milan janë të interesuara të transferojnë belgun edhe pse paga e tij është e lartë, rreth 120 mijë funta në javë, klubet e Milanos janë të gatshme të paguajnë pagën e tij.

29-vjeçari për Man Utd ëshë paraqitur në total 103 ndeshje, ku ka shënuar 11 gola. /Periskopi/

West Ham kërkon yllin e Manchester United

West Ham United ështe duke e shikuar mundësinë që të huazojë Marouane Fellaini nga Manchester United.

Periskopi.com Sporti

Belgu filloi mirë këtë sezon nën drejtimin e Jose Mourinhnos pasi ishte startues i paprekshëm nga trajneri portugez.

Por, mesfushori belg në këtë javët e fundit e ka humbur vendin pas super paraqitjeve  të spanjollit Ander Herreras dhe gabimi i tij i fundit në ndeshjen ndaj ish klubit i ka irrituar tifozët e ‘djajëve të kuq’.

marouane-fellaini-manchester-united_1n84ltlhbme3i195tiwwso7baa
Marouane Fellaini, Manchester United

Sipas Evening Standard, Slaven Bilic ka kërkuar përforcime në mënyrë që skuadra e tij të sigurojë mbijetesën. /Periskopi/

 

Mourinho është argëtues në stervitje

Mesfushori i Man United, Marouane Fellaini thotë se stërvitjet janë më argëtuese me Jose Mourinhon se sa me Louis van Gaal.

Periskopi.com Sporti

Mesfushori belg edhe nën drejtimin e Van Gaal kishte minutazh por jo sikur në këtë sezon nën drejtimin e portugezit Jose Mourinho.

”Van Gaal është strik, Mourinho është strikt, por jo si Van Gaal”.

”Është më argëtuese me Mourinhon, stërvitja ndryshon gjatë gjithë kohës. Nuk është rutinë”, theksoi Fellaini. /Periskopi/

A e mbështesin Mourinhon lojtarët e Man Utd?

Mesfushori i Manchester United, Marouane Fellaini ka folur për raportet e trajnerit Jose Mourinho me lojtarët e kësaj skuadre.

Periskopi.com Sporti

Belgu thotë se futbollistët e gjigandit nga Old Trafford e mbështesin portugezin, i cili është kritikuar shumë kohëve të fundit për formë dhe rezultate të dobëta të skuadrës.

“Çdo lojtar i beson atij, filozofinë e tij dhe ne duhet ta ndjekim atë. Ne kemi besim atë,” tha Fellaini.

“Ai është këtu për të fituar gjëra. Ai është një menaxher shumë motivues, ai dëshiron të fitojë, dhe kjo është ajo që ne kemi nevojë”. /Periskopi.com

Me rëndësi që Mourinho më beson mua

Jo çdo futbollist i Manchester United ka fituar besimin e trajnerit Jose Mourinho.

Periskopi.com Sporti

Lojtarë si Basitan Schweinsteiger dhe Morgan Schneiderlin nuk po arrijnë të sigurojnë një vend në formacionin bazë te United.

Por, e kundërta po ndodh me mesfushorin Marouane Fellaini, i cili po luan rregullisht te skuadra e tij.

Belgu ndjen se kjo ka rëndësi të madhe.

“Sigurisht. Unë punoj çdo ditë në stërvitje, unë tregoj veten time. Mendoj se kam besimin e trajnerit”, deklaroi Fellaini.

“Do të bëj gjithçka të mundshme në fushë, kështu që trajneri më beson mua për këtë. Kjo është gjëja më e rëndësishme”, shtoi ai. /Periskopi.com