Wenger: Ky lojtar na mposhti sezonin e kaluar

Trajneri francez është pyetur përsëri rreth marrëdhënieve të tij me homulogun e tij portugez, Jose Mourinho.

Periskopi.com Sporti

Dihet se këta dy trajner janë në ‘luftë’ fjalësh dhe nuk kanë raporte normale, për shkak të rivalitetit të skuadrave që drejtojnë.

“Unë nuk mendojë se duhet të flas për marrëdhëniet ndërmjet neve. Ai lufton për ekipin e tij, siç luftojë dhe unë për ekipin tim”, deklaroi Wenger.

Mourinho dhe Wenger, gjatë ndeshjes Chelsea-Arsenal
Arsene Wenger & Jose Mourinho

Wengeri foli edhe për mungesën e Ibrahimovic, ku tha se mungesa e tij nuk do të ndihet aq shumë pasi që ‘djajët e kuqë’ kanë lojtar si Martial e Rashford.

“Mos të harrojmë se sezonin e kaluar ishte Rashford që na mposhti”, përfundoi Wenger.

rashford
Marcus Rashford, Manchester United

Kujtojmë se në ndeshjen e fundit në OldTrafford ndërmjet këtyre, sulmuesi anglez Rashford shënoi dy gola që dolën edhe të jenë të fitores.

Manchester United do të jetë pa dy sulmeusit me më së shumti përvojë, pasi që Rooney dhe Ibrahimovic janë lënduar dhe nuk janë rikuperuar për sfidën. /Periskopi.com/

 

Rashford mungon ndaj Swansea?

Sulmuesi anglez, Marcus Rashford, edhe në këtë sezon është një nga shtyllat kryesore të skuadrës së Manchester United.

Periskopi.com Sporti

Manchester United sot do të përballet me skuadrën uellsiane në ‘Liberty Stadium’, dhe besohet se Rashford do të mungojë për shkak të shkollës sepse të hënën do të ketë provimet.

Swansea-Manchester United do përballen nga ora 16:00. /Periskopi.com

Clyne frikësohet nga ylli i United

Mbrojtësi i Liverpool, Nathaniel Clyne ka folur për shokun e tij te kombëtarja angleze, Marcus Rashford.

Periskopi.com Sporti

Ata do të përballen sonte në derbin e javës në premier ligë, në Anfield.

Ish lojtari i Southampton ka përkrahur dhe ka folur për kualitetet e sulmuesit të Manchester United, Rashford.

Clyne tha “Rashford do të përballet kundër meje,”

“Ai mund të luajë edhe në krahun e majtë. Është lojtarë direkt, sa herë që e zotëron topin ai mënjherë hidhet në sulm, pra unë duhet të jem në çdo moment i gatshëm për t’u përballur me Rashford”.

“Unë do të mundohem të qëndroj afër ti, dhe të mbyll hapsirat. Kur kanë hapsira lojtarët me kualitet si Rashford, ata mund të bëjnë gjithqka”, shtoi Clyne për magazinën e Ea Sport.

Liverpool-Manchester United zhvillohet sonte nga ora 21:00. /Periskopi.com

Rashford duhet të luajë në çdo ndeshje të United

Periskopi.com Sporti

Ish-mesfushori i Arsenalit, Ray Parlour thotë se talenti i Manchester United, Marcus Rashford e meriton të luajë në çdo ndeshje.

Anglezi thotë se talenti në fjalë është këmbëngulës në lojë dhe nuk heq dorë, si dhe ka treguar paraqitje të shkëlqyera.

“Unë patjetër do ta aktivizoja atë në çdo ndeshje, nëse ai është i gatshëm”, deklaroi Parlour.

“Këtë do ta bëja për shkak se ai është një lojtar që nuk heq dorë. Ai ka qenë i shkëlqyer. Mendoj se ai duhet të aktivizohet në çdo lojë”, përfundoi Parlour. /Periskopi.com

Ibra ushtron Rashford’in edhe pas stërvitjeve

Periskopi.com Sporti

Ylli i Manchester United, Zlatan Ibrahimovic po bën nje veprim shumë të pëlqyeshëm te skuadra nga Old Trafford.

Tabloidi britanik ‘Metro’ raporton se suedezi po qëndron edhe pas përfundimit të stërvitjeve të skuadrës, për të ushtruar talentin Marcus Rashford.

Ky i fundit shkëlqeu në sezonin e kaluar në disa paraqitje, ndërsa në këtë sezon ende nuk ka bërë ndonjë paraqitje.

Në anën tjetër, sipas ‘The Sun’, Ibrahimovic po stërvitë edhe talentët tjerë të rinj si Anthony Martial dhe Jesse Lingard. /Periskopi.com

Rashford mund të largohet nga United

Periskopi.com Sporti

Ish-mbrojtësi i Manchester United, Paul Parker beson se trajneri i gjigandit nga Old Trafford, Jose Mourinho mund ta detyrojë të largohet talentin e madh, Marcus Rashford.

Anglezi mendon kështu për faktin se strategu portugez preferon lojtarët me përvojë si Zlatan Ibrahimovic, ndërsa mospërfshirja e Rashford në formacionin bazë mund ta detyrojë talentin të largohet.

“Ju duhet të shqetësoheni për çështjen e Rashford”, tha Parker.

“Nuk ka asnjë mënyrë se si ai do të mund të luante në pozitën numër dhjetë në formacionin e United në këtë moment. Kështu, ai do të konkurrojë me Zlatan Ibrahimovic. United duhet të jetë i kujdesshëm pasi mund ta humbasë atë”. /Periskopi.com