Pellegrini në Kinë

Periskopi.com Sporti

Manuel Pellegrini është emëruar trajner te skuadra e Super Ligës së Kinës, Hebei China Fortune.

Kiliani ka qenë pa punë që nga fundi i sezonit të kaluar, pasi u largua nga Manchester City për shkak të rezultateve jo të mira.

Në skuadrën e tij të re ka disa yje të njohura si Ezequiel Lavezzi, Gervinho, Stephane Mbia, Gael Kakuta dhe Ersan Gulum. /Periskopi.com