Ylli i Bayern Munchen: Arsenali është skuadër më e fortë

Portier i Bayern Munchen, Manuel Neuer, ka komentuar për shortin e skuadrës së tij në Ligën e Kampionëve.

Periskopi.com Sporti

Bayern Munchen dhe Arsenal do të takohen për të katërtin sezon të Ligës së Kampionëve në fazën e eliminimit direkt.

Neuer është shprehur se ‘topqinjtë’ janë më të fortë se në sezonet e kaluara.

neuer

“Arsenal është një skuadër e fortë dhe unë i shoh më të fortë tani se në vitet e kaluara” ka thënë portieri gjerman. /Periskopi/

 

Lajm i keq për Bayern Munchen

Portieri gjerman, Manuel Neuer, nuk ka udhëtuar me skuadren bavareze për ndeshjen e Ligës së Kampionëve.

Periskopi.com Sporti

Neuer edhe pse zhvilloi ndeshjen e fundit ndaj Dortmund, ai gjatë stërvitjes së fundit ka pasur probleme muskolore.

Bayern Munchen tashmë veq është kualifikuar për fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. /Periskopi.com/

neuer
Manuel Neuer, Bayern Munchen