Formacionet zyrtare: Lyon-Sevilla

Lyon dhe Sevilla do të përballen në kuadër të grupit H në Ligën e Kampionëve.

Periskopi.com Sporti

Lyon është ende në garë për t’u kualifikuar për në fazën tjetër por sonte duhet të fitojë ndaj skuadrës spanjolle.

Lyon është në pozitën e tretë me shtatë pikë ndërsa Sevilla me dhjetë pikë.

Takimi fillon nga ora 20:45.

Këto janë formacionet zyrtare:

Lyon: Lopes; Rafael, Yanga-Mbiwa, Diakhaby, Morel; Gonalons, Tolisso, Darder; Ghezzal, Valbuena, Lacazette.

Sevilla: Mariano, Rami, Pareja, Mercado, Escudero; Iborra, N’Zonzi, Nasri; Vitolo, Sarabia. /Periskopi/

Lyon barazon rezultatin ndaj Juventus (Video)

Lyoni e ka barazuar rezultatin në 1:1 kundër Lyonit në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Periskopi.com Sporti

Ishte Corentin Tolisso, i cili shënoi në minutën e 85-të një gol me kokë. /Periskopi.com

Juventus kalon në epërsi ndaj Lyonit (Video)

Juventusi ka kaluar në epërsi ndaj Lyonit në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Periskopi.com Sporti

Realizator ishte Gonzalo Higuain, i cili shënoi gol nga pika e bardhë në minutën e 14-të. /Periskopi.com

https://www.youtube.com/watch?v=7iSmJbygwj0&feature=youtu.be

Formacionet zyrtare: Juventus-Lyon

Juventus sonte e pret skuadrën francize Lyon në kuadër të grupit H.

Periskopi.com Sporti

Juventus në takimin e fundit ndërmjet këtyre e kishte fituar me rezultat 0-1, me golin e shënuar nga Juan Cuadrado.

Juventus prinë në grupin H me pikë të barabarta me Sevilla e cila është e dyta momentalisht ndërsa Lyon është në pozitën e tretë me tre pikë. Takimi fillon nga ora 20:45.

Këto janë formacionet zyrtare:

Juventus: Buffon; Dani Alves, Barzagli, Bonucci, Evra; Khedira, Marchisio, Sturaro, Pjanic; Higuain, Mandzukic.

Lyon: Lopes; Rafael, Diakhaby, Mammana, Morel; Gonalons, Tolisso, Ghezzal, Rybus; Fekir, Lacazette. /Periskopi.com

Juninho fjalë të mëdha për yllin e Juventus

Ish ylli brazilian dhe e Lyon ka thurur elozhe për mesfushorin boshnjak, Miralem Pjanic.

Periskopi.com Sporti

Ish mesfushori i Lyon që ishte i njohur për goditjet nga gjuajtja e lirë ka folur në një intervistë për ish bashklojtarin e tij në ekipin francez.

Pjanic në atë kohë ishte vetëm 18 vjecar kur Juninho ishte kapiten i ekpit gjigand francez Lyon.

Lyon e pret Juventusin sonte në fazën e grupëve të Ligës së Kampionëve.

“Ai ka një personalitet, talend dhe vullnet për të mësuar gjëra të reja,” tha Juninho në intervistën për Gazzetta dello Sport.

“Ai më ka impresionuar gjithmonë dhe e kam ditur se do të bëhet më i miri në pozitën e tij. Ai mund të luajë në tre pozicione të mesfushës.

“Unë mendoj se ai është më shumë 10, dhe si një sulmues i dytë. Ai ka një profesionalizëm të madhë, pra nuk jam i befasuar që ai është të një klub si Juventus”.

Juniniho për Lyon kishte 344 paraqitje ku ka shënuar 100 gola gjatë tetë sezonav. /Periskopi.com

Lacazette nuk largohet nga Lyoni

Periskopi.com Sporti

Sulmuesi i Lyonit, Alexandre Lacazette nuk do të largohet nga skuadra e tij, shkruajnë mediat europiane.

Francezi ka qenë i lidhur muajve të fundit me një kalim te Arsenali, mirëpo një gjë e tillë duket se nuk ka shansa të ndodhë në këtë afat kalimtar të transfereve.

25-vjeçari ka kaluar disa sezone të shkëlqyera te skuadra franceze dhe kjo ka zgjuar vëmendjen e disa klubeve të njohura. /Periskopi.com

Lacazette: Mund të largohem nga Lyoni

Periskopi.com Sporti

Sulmuesi i Lyonit, Alexandre Lacazette nuk e ka përjashtuar mundësinë e largimit nga skuadra aktuale.

Francezi, i cili po kërkohet me ngulm nga Arsenali, thotë se është gati të largohet nga skuadra e tij, në rast se në drejtim të tij vjen një ofertë e mirë.

“Nëse vjen një ofertë që nuk refuzohet, unë nuk do ta refuzoj atë”, tha sulmuesi francez.

“Nëse jo, unë jam i lumtur në Lyon”, shtoi Lacazette. /Periskopi.com