Dënohet futbollisti i Kombëtares Shqiptare

Mesfushori i Kombëtares së Shqipërisë, Jahmir Hyka nuk po kalon momente të mira në Luzern.

Periskopi.com Sporti

Anësori këmbëshpejtë ka marrë një dënim nga trajneri i skuadrës së tij Markus Babel.

Në ndeshjen mes Luzernit dhe ST Gallenit, Hyka u detyrua ta shikoi ndeshjen nga tribunat.

Sipas asaj që ka raportuar e përditshmja zvicerane ‘Blick’, Babel e ka dënuar shqiptarin pasi nuk ka pasur angazhimin e duhur.

Mbetet të shihet nëse dënimi ka qenë vetëm për një takim apo do të vazhdoi edhe në ndeshjet e radhës.

Futbollisti i njohur i Kosovës pezullohet nga klubi

Periskopi.com Sporti

Klubi zviceran, Luezern ka pezulluar përkohësisht mesfushorin e saj, Hekuran Kryeziu.

Reprezentuësi i Kosovës nuk u përfshi fare në skuadër për ndeshjen ndaj Sionit e cila përfundoi baraz 2:2.

Por, futbollisti 23-vjeçar u pa në tribunë i qetë duke ndjekur lojën, por klubi nuk kishte njoftuar për ndonjë dëmtim të tij.

Arsyeja u mësua më vonë. Kryeziu u pezullua nga trajneri Markus Babel për shkak se nuk ishte paraqitur në mbledhjen e paraditës së djeshme, në orën 10. /Periskopi.com