Nuk doja të largohesha nga United

Periskopi.com Sporti

Anësori i Valencias, Luis Nani ka zbuluar se dëshira e tij ka qenë për të mbetur pjesë e Manchester United.

Portugezi ishte shitur nga klubi anglez te Fenerbahce, ndërsa në verën e fundit u bashkua me klubin nga Mestalla.

“United ishte klubi im dhe shtëpia ime ku kam arritur të gjitha sukseset e mia. Atje mësoja shumicën e gjërave që mund të bëjë sot në jetë dhe fitoja tituj”, deklaroi Nani.

“Doja të qëndroja atje, por kam kërkuar për të luajtur. Kur unë u bashkova me ta, ideja ishte se unë do të luaja sa më shpesh që të ishte e mundur, por kjo nuk ndodhi”. /Periskopi.com

Krahasimi me Ronaldon, i padrejtë

Periskopi.com Sporti

Luis Nani thotë se është i padrejtë krahasimi që bëhet ndërmjet tij dhe Cristiano Ronaldo’s.

Dyshja në fjalë dikur luante bashkë te Manchester United, ndërsa anësori i Valencias është parë atë kohë si pasues i tre herë futbollistit më të mirë në botë.

“Ata po prisnin që unë të jem Ronaldo i ardhshëm, por kjo është e padrejtë”, tha Nani.

“Ne jemi lojtarë të ndryshëm, personalitete të ndryshme. Ndoshta ky është një gabim që na krahasonin”. /Periskopi.com