Liverpool shet Alberto te Lazio

Periskopi.com Sporti

Liverpool ka konfirmuar se ka shitur Luis Alberto te Lazio.

Futbollisti i ‘The reds’ i ka kushtuar italianëve 5 milionë euro.

Futbollisti në fjalë ka qenë pjesë e skuadrës nga Anfield Road nga viti 2013. /Periskopi.com

Liverpool shet Alberton te Lazio

Periskopi.com Sporti

Liverpool dhe Lazio kanë arritur marrëveshje për transferimin e Luis Alberto te kjo e fundit.

Lajmi është dhënë nga e përditshmja britanike ‘Daily Mirror, e cila raporton se vlera e këtij transferimi kap shifrën e 6 milionë funteve.

Anësori ka qenë i huazuar në tre sezonet e fundit,  ndërsa te ‘The reds’ ka zhvilluar vetëm nëntë paraqitje. /Periskopi.com