Ludogorets tronditë edhe njëherë PSG (Video)

Ludogorets ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Paris Saint-Germain.

Periskopi.com Sporti

Skuadra bullgare e shënoi golin e dytë përmes brazilianit Wanderson. /Periskopi/

https://www.youtube.com/watch?v=8Qe88Z82yl0

Formacionet zyrtare: PSG-Ludogorets

Paris Saint-Germain dhe Ludogorets sonte zhvillojnë ndeshjen e fundit në takimin e grupit A.

Periskopi.com Sporti

Francezët janë favoritë për të shënuar fitore ndaj bullgarëve dhe  të kualifikohen si lider të grupit për në fazën tjetër ndërsa Ludogorets është në pozitën e tretë me dy pikë, bullgarët do të shpresojnë në ndonjë mrekulli dhe të kualifikohen për në Evropa Ligë.

Këto janë formacionet zyrtare:

Paris Saint-Germain: Aréola; Meunier, Marquinhos, Thiago Silva, Maxwell; Motta, Matuidi; Lucas, Ben Arfa, Di María; Cavani

Ludogorets: së shpejti…

Ludogorets trondit Arsenalin, 2-0 në epërsi (Video)

Skuadra bullgare ka kaluar në epërsi ndaj skuadrës londineze prej dy golash qysh në pjesën e parë.

Periskopi.com Sporti

Jonathon Cafu ka kaluar në avantazh në minutën e 12′ derisa golin e dytë e shënoi Keseru në minutën e 15′. /Periskopi.com

Mustafi tregon në shqip synimin për ndeshjen e radhës

Arsenali nesër zhvillon ndeshjen ndaj skuadrës bullgare, Ludogorets, në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Periskopi.com Sporti

Mbrojtësi shqiptar i ‘topçinjve’, Shkodran Mustafi ka shkruar në shqip në faqen e tij në Facebook rreth kësaj përballje.

Ai zbulon synimin e skuadrës së tij, i cili është tre pikët të mbeten në Londër.

“Një mbrëmje tjetër e Ligës së Kampionëve na pret nesër në shtëpinë tonë në Emirates! Shkojmë për 3 pikë të tjera”, ka shkruar Mustafi në Facebook. /Periskopi.com