Real Madrid konfirmon lëndimet e dy yjeve

Real Madridi po përballet sërish me problemin e lëndimeve të skuadrës.

Periskopi.com Sporti

Skuadrës së Zinedine Zidane iu janë lënduar edhe dy futbollistë tjerë, që do të mungojnë për gati një muaj.

Bëhet fjalë për sulmuesin Lucas Vazquez dhe mesfushorin Mateo Kovacic, përcjellë “lajmi.net”.

Sipas “Marcas”, për shkak të problemeve që kanë zanafillën nga Kupa e Botës për klube, Vazquez do të mungojë deri në katër javë, ndërsa Kovacic tri javë.

Që të dy futbollistët s’po ushtrojnë me skuadrën, derisa tani kanë nisur fazën rehabilituese.

Zyrtare: Ky futbollist nënshkruan me Realin

Lucas Vazquez ka rinovuar kontratën me Real Madridin deri në vitin 2021.

Periskopi.com Sporti

25-vjeçari kishte kontratë me Los Blancos deri më 2020, mirëpo drejtuesit e klubit nga Bernabeu vendosën t’i rinovojnë marrëveshjen.

Lajmi është dhënë nga faqja zyrtare e Real Madridit.

“Real Madrid dhe Lucas Vazquez kanë arritur marrëveshje për vazhdimin e kontratës së futbollistit, që e lidhë atë me klubin deri më 30 qershor, 2021”, thuhet në komunikatën e shkurtër të publikuar në faqen zyrtare të Real Madridit. /Periskopi.com