Paris Saint-Germain barazon rezultatin ndaj Arsenalit (Video)

Paris Saint-Germain ka barazuar rezultatin ndaj Arsenalit në 2-2.

Periskopi.com Sporti

Ishte braziliani Lucas Moura i cili barazoi rezultatin në minutën e 76’. /Periskopi.com/

https://www.youtube.com/watch?v=V0P1d2NHy84

Moura për Coutinho ?

Paris-Saint-Germain raportohet se dëshiron Coutinho dhe janë të gatshëm të ofrojnë Lucas Moura plus para.

Periskopi.com Sporti

Thuhet se kampionët françez do të përdorin 24- vjeçarin këmbë shpejtin si  pjesë e marrveshjës me Liverpool për brazilianin , Philipe Coutinho.

Anësori Moura ka  dështuar  të lë gjurmë në këtë sezon duke e humbur vendin në formacion me ardhjen e Unay Emery në klubin parisen.

Sipas  Le 10 Sport , Liverpool ka refuzuar ofertën e parë prej 22 milionësh të Psg , por klubi françez do të rrisë ofertën plus Lucas Moura .

Mourinho e do Mouran te United

Periskopi.com Sporti

Anësori i Paris Saint-Germain, Lucas Moura është duke u lidhur me një kalim të mundshëm te Manchester United.

Është agjenti i brazilianit, ai i cili e pohon një gjë të tillë, duke shtuar se trajneri i United, Jose Mourinho e dëshiron talentin në Old Trafford.

“Lucas Mouran e ka kërkuar Jose Mourinho te Real Madrid, por jo Florentino Perez”, deklaroi agjenti i Moura.

“Mourinho ka dëshiruar dhe dëshiron ta transferojë Lucas Mouran edhe tani te Manchester United”. /Periskopi.com