Ronaldo lojtar i vitit në Evropë

Periskopi.com Sporti

Cristiano Ronaldo ka fituar çmimin e lojtarit më të mirë të vitit në Evropë.

Ky çmim iu nda portugezit para pak çastesh.

31-vjeçari arriti të fitonte Ligën e Kampionëve me Real Madridin dhe Kampionatin Europian me Portugalinë gjatë këtij viti.

Kjo është hera e dytë që Ronaldo e fiton këtë çmim, ndërsa të parin e kishte fituar në vitin 2014. /Periskopi.com

Meritoj të shpallem më i miri në Evropë

Periskopi.com Sporti

Antoine Griezmann beson se e meriton të fitojë çmimin e lojtarit më të mirë në Evropë.

Francezi shton se e meriton këtë çmim për shkak të formës së mirë me skuadrën madrilene dhe me Kombëtaren franceze në Euro 2016.

“Unë nuk dua të tingëlloj si arrogant, por unë e meritoj këtë çmim, sepse kam pasur një sezon të madh me klubin dhe kombëtaren”, deklaroi Griezmann.

“Ka qenë një sezon i paharrueshëm, për herë të parë në Ligën e Kampionëve luajta me Atleticon, pastaj në Euro 2016 me Francën. Për fat të keq, ne nuk fituam ndonjë trofe, dhe kjo ishte një goditje për ne dhe për tifozët tanë”. /Periskopi.com