Lista e Kosovës ndaj Finlandës

Periskopi.com Sporti

Federata e Futbollit të Kosovës ka publikuar listën e futbollistëve të grumbulluar për sfidën e parë ndaj Finlandës në kuadër të Kualifikimeve për Kampionatin Botëror ‘Russia 2018’.

Në listë janë përfshirë yjet si Milot Rashica, Bersant Celina dhe Alban Meha.

lista e kosoves2 Periskopi.com

Kjo është lista e Kombëtares Shqiptare

Periskopi.com Sporti

Kombëtarja Shqiptare ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për sfidën miqësore ndaj Marokut dhe atë kualifikuese për ‘Rusia 2018’ ndaj Maqedonisë.

Trajneri Gianni de Biasi ka vendosur të mos e përfshijë në listë portierin me përvojë, Orges Shehi, ndërsa në vend të tij ka ftuar të talentuarin e Lazios, Thomas Strakosha.

Kjo është lista zyrtare:

Portierë: Etrit Berisha, Thomas Strakosha, Alban Hoxha.

Mbrojtës: Mërgim Mavraj, Berat Gjimshiti, Naser Aliji, Frederik Veseli, Ansi Agolli, Andi Lila, Elseid Hysaj.

Mesfushorë: Ledian Memushaj, Odise Roshi, Ermir Lenjani, Ergys Kaçe, Taulant Xhaka, Amir Abrashi, Burim Kukeli, Jahmir Hyka.

Sulmues: Armando Sadiku, Bekim Balaj, Sokol Cikalleshi, Shkëlzen Gashi, Rei Manaj. /Periskopi.com