Orari i ndeshjeve të javës së tetë në Super Ligë dhe në Ligën e parë

7 tetor, 2016 – Është caktuar orari i ndeshjeve të javës së 8-të në Vala Superligë dhe në Ligën e Parë. Ndeshja ndërmjet Feronikelit dhe Dritës, e cila zhvillohet të martën do ta hapë javën, derisa ndeshjet e tjera luhen të mërkurën.

Periskopi.com Sporti

Vala Superliga, java 8-të

E martë

Feronikeli – Drita

 

E mërkurë

Trepça’89 – Hajvalia

Besa – Liria

Gjilani – Llapi

Ferizaj – Trepça

Drenica – Prishtina

 

Liga e Parë, java e 8-të

E mërkurë

Dukagjini – Ulpiana

Fushë Kosova – KEK-u

Vita – Flamurtari

Rahoveci – Istogu

Kosova (P) – Ramiz Sadiku

2 Korriku – Vushtrria

Deçani – Ballkani

Vllaznia – Vëllaznimi

Ndeshjet fillojnë në orën 15:00