Edhe djali i Zinedine Zidane shënon në fitoren e Real Madrid (Video)

Real Madridi ka mposhtur Leonesan në ndeshjen e vlefshme për Copa del Rey me rezultat 6:1

Periskopi.com Sporti

Reali nuk u paraqit me formacion startues por prap arriti të shënoj 6 gola.

Heroi i ndeshjes ishte Diaz i cili shënoi hattrickun e parë në karrierën e tij si profesionist.

Tjetër gjë që ra në sy është edhe goli i djalit të Zidane, Enzos dhe rikthimi te goli i James Rodriguez. Goli tjetër i Realit ishte autogol.

Golin e vetëm Leonesa e shënuan me anë të Gonzalez në minutën e 45.

Formacionet zyrtare: Real Madrid-Leonesa

Më pak se një orë na ndajnë nga takimi në Kupën e Mbretit mes Real Madridit dhe Leonesas.

Periskopi.com Sporti

Ndeshje a parë mes këtyre ekipeve kishte përfunduar me rezultat 7-1 për Los Blancos, ndërsa më poshtë keni formacionet zyrtare.

Formacioni i Real Madridit: Casilla, Carvajal, Pepe, Nacho, Tejero; Casemiro, Odegaard, James; Isco, Mariano, Asensio.

Formacioni i Leonesa: Në pritje…