Ja ku dallojnë Maradona dhe Messi

Ish-trajneri i Argjentinës dhe Barcelonës, Cesar Luis Menotti ka folur për dallimet në mes Diego Maradonës dhe Lionel Messit.

Periskopi.com Sporti

Ai thotë se Maradona ishte më shumë tip rebel sesa Messi.

“Diego ka qenë më rebel se Messi. Kur diçka nuk ka shkuar në rrugën e tij, ai u zemëronte me veten e tij”, deklaroi Menotti.

“Ai ishte një bashkëlojtar dhe një përkrahës i madh. Diego ishte më shumë një luftëtar. Ata janë karaktere të ndryshme”.

“Messi ka një të kaluar të ndryshme. Ai erdhi nga një lagje shumë e varfër dhe hapat e parë i bëri në Argentinos Juniors dhe pastaj në Boca Juniors. Ai duroi shumë vështirësi jo vetëm në fushë, por edhe në jetë”, shtoi ai. /Periskopi.com