Lenjani afër largimit nga Rennes?

Mesfushori i Kombëtares së Shqipërisë, Ermir Lenjani është pranë largimit nga Rennes.

Periskopi.com Sporti

Është gazeta franceze L’Equipe e cila ka shkruar për largimin e futbollistit shqiptar, i cili në këtë sezon nuk po arrinë të ketë minutazhë në skuadrën e Rennes.

Rennes kërkon 500 mijë euro për ta lënë të lirë anësorin të largohet nga ekipi.

Për Lenjanin interesim ka nga disa skuadra italiane, turke, gjermane dhe spanjolle, mirëpo e ardhmja e tij pritet të caktohet pas një muaji.

Lenjani është i vendosur edhe për largim nga futbolli francez, pasi që nuk ka arritur të adaptohet me stilin e jetës në Francë. /Periskopi/