Labi ftohet në ditëlindjen e mbretëreshës Elizabeth II (Foto)

Periskopi.com Showbiz

Labinot Tahiri ka publikuar në “Facebook” një ftesë të Ambasadës së Britanisë së Madhe. Bëhet fjalë për ditëlindjen e mbretërëshes angleze, Elizabeth II.

“Shkëlqesia e tij, ambasadori O’Connell dhe Elida Lawton O’Connell kërkon që me knaqësi t’i bashkangjitet Labinot Tahiri ceremonisë së ditëlindjes së Mbretëreshës”, thuhet në letren dërguar Labit.

Ndryshe, Tahiri kohëve të fundit është duke u angazhuar intenvizisht në politik. Ai i është bashkuar AKR-së ku edhe pritet të garoj për kreytar të Ferizajt./ Magazina

Labit nuk i ndalen lotët, arsyeja është vërtetë shumë prekëse

Periskopi.com Showbiz

Moderatori i njohur Labinot Gashi ka qenë i ftuari i radhës në emisionin “Lemza” të Tribuna Channel.

Mes shumë pyetjeve për karrierën dhe emisionin e ri, Labi ishte “i detyruar” të përgjigjej, ose në të kundërtën mos-përgjigjen ndaj gazetares duhej ta shlyente me veprim.

Në një prej momenteve, stafi i emisionit kishte përgatitur një insert për moderatorin duke i shfaqur tre personat e tij më të dashur, e që nuk jetojnë më.

Labi emocionohet aq shumë gjatë emisionit, sa nuk përmbahet dot dhe shpërthen në lot.

Këtë moment mund ta ndiqni në video, në minutën 1:07:00.

 

Mësohet pse u largua Labi nga RTV21

Moderatori Labinot Gashi, ka befasuar të gjithë me vendimin që ka marr sot.

Periskopi.com Showbiz

Ai përmes rrjeteve sociale, ka dhënë njoftimin të cilin askush nuk do ta priste, se nuk do të jetë më pjesë e RTV21, të paktën për një kohë.

Por edhe pse Labi largimin nga televizionu ku punoj për 17 vite, e arsyetoj me një “pauzë që i duhet”, Magazina.al, mëson se arsyeja e largimit është tjetër.

Sipas burimeve të Magazina.al, Labi para dy jave ishte takuar me menaxhmentin e televizionit, nga i cili kishte kërkuar rritje page, kërkesë e cila nuk ishte miratuar gjë që e qoj Labin të marr këtë vendim pak para se të nis sezoni i ri.

Përveç pagës së ulët, Labi duket se ka marr kritika edhe nga menaxhmenti, pasi këtë vit në emisionet festive “Op Op Labi Party” nuk kishte arritur t’i sjelltë emrat e mëdhenjë të këngëtarëve si Dafina Zeqiri, Ledri Vula, Sinan Vllasaliu e disa emra të tjerë që çdo vit janë parë te emisioni i Labit, por që munguan këtë fundvit.

Po ashtu Magazina.al, ka mësuar se Labi tani është duke shqyrtuar disa opsione për emisionin e ri, një nga opsionet janë televizioni Klan Kosova dhe Top Channel, por ai nuk ka përjashtuar edhe “Youtube” si një dritare e transmetimit të emisioneve të tij./Magazina.al/

Kush do ta kishte besuar, Labi braktis RTV21 (Foto)

Moderatori i njohur Labinot Gashi, ka marr një vendim befasues.

Periskopi.com Showbiz

Labi i cili tash e 17 vite ishte bërë imazh i RTV21, ka njoftuar se nuk do të jetë më pjesë e këtij televizioni, transemton “Magazina.al”

Labi ka falenderuar kolegët dhe gjithë stafin e medias ku ka punuar tash e disa vite, ndërsa ka thënë se këtë vendim e ka marr për të pushar pak nga televizioni dhe për të reflektuar me projekte të reja.

Ndryshe, Labi njihet për programet e njohura si “1 kafe me Labin” dhe “Op op Labi”.

Ky është postimi i plotë i Labinot Gashit:

labi2222

Labi ka një këshillë për fansat (Foto)

Labinot Tahiri, përveç se është i angazhuar si këngëtar, ai njihet edhe për projekte të shumta humanitare, duke organizuar shqiptarët që të dhurojnë para për shërimin e personave të sëmurë jashtë vendit.

Periskopi.com Showbiz

Labi, i cili njihet edhe si humanist dhe njeri pozitiv, sot në Instagram ka publikuar një foto të shoqëruar me një thënie se është mirë që brendësia e shpirtit të duket dhe jashtë .

“Brendësia në shpirt, po u duk edhe jashtë është gjë e mirë! Ajo të krijon që të kesh njerëzit afër vetës edhe nga ata të cilët paragjykojnë njerëzit e në shumë raste veten tënde”, ka shkruar Labi në Instagram.

Ndërkohë, Liridona Gajtani prej Hajvalisë, e cila kishte nevojë për shërim jashtë vendit, u rikthye sonte (e martë) në Prishtinë. /Telegrafi/

labi