Pse është nervoz ambasadori britanik? (Video)

Liverpool ka mposhtur Evertonin në derbin e qytetit të Liverpool me rezultat 0 me 1.

Periskopi.com Sporti

Golin e fitores skuadra e Liverpool e shënoi në minutën e 94’ të kohës shtesë.

Kushtrim Sheremeti ka postuar një foto në rrjetin e tij social Facebook me ambasadorin britanik në Kosovë, Ruairi O’Connel i cili është fans i Everton, transmeton Periskopi.

15609225_10154208944432776_1751462158_o
O’Connel, duke bërë foto me tifozët e Liverpool

 

“I lumtur per kete mërzinë e Ambasadorit Ruairí O’Connell … The city is RED Zhaaap Zhaaaaaap #MereysideDarby”, shkroi Sheremeti në Facebook.

Vlen të theksohet se Kushtrim Sheremeti është një fans i flakt i ‘The Reds’. /Periskopi/

 

Sheremeti demanton Vokrrin

Periskopi.com Sporti

Aktori Kushtrim Sheremeti ka dematuar Kryetarin e Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrrin, i cili kishte thënë se në ndeshjen ndërmjet Kombëtares Shqiptare dhe Serbisë të zhvilluar në tetor në Loro Boriçi, nuk kishte flamuj të Kosovës.

Ata kishin pasur një debat paksa të ashpër në emisionin Rubikon, ku Vokrri kishte thënë se në atë ndeshje nuk kishte pasur asnjë flamur të Kosovës.

Ndërsa Sheremeti ka këmbëngulur se aty kishte flamur të Kosovës, dhe tashmë ka publikuar edhe fotografi në rrjetin social Facebook, ku shihet një gjë e tillë.

flamuri i kosoves /Periskopi.com