Orari dhe gjyqtarët e rrethit të katërt të Kupës së Kosovës

E shtuna do të na sjell katër ndeshje të rrethit të katërt të DigitAlb Kupës së Kosovës në futboll.

Periskopi.com Sporti

Sot është bërë delegimi i gjyqtarëve.

Në këtë rreth luajnë skuadrat e kualifikuara deri më tani nga Liga e Parë dhe e Dytë, pasi ato të Superligës nuk përfshihen deri në rrethin e ardhshëm.

“Digit Alb”Kupa e Kosovës – rrethi i katërt

E shtunë – ora 13:00

Flamurtari – Vllaznia (P)

(S.Isufi, E.Baliqi, R.Hyseni)

Bashkimi (K) – 2-Korriku (ndeshja zhvillohet në stadiumin e 2 “Korrikut”)

(L.Mustafa, B.Berisha, F.Kiçina)

KEK-u – Dukagjini (K)

(B.Batalli, F.Jakupi, D.Muriqi)

Vëllaznimi – Arberia (D)

(A. Shala, M.Qehaja, G.Hyseni)

Rezultatet e rrethit të tretë të Kupës

Sot janë zhvilluar tetë ndeshjet e rrethit të tretë të Kupës së Kosovës në futboll.

Periskopi.com Sporti

Kualifikimin në fazën e ardhshme të kësaj gare e kanë siguruar Flamurtari, Dukagjini, Vllaznia, 2 Korriku, KEK-u, Arbëria, Vëllaznimi dhe Bashkimi (K).

 


Rrethi i tretë i Kupës së Kosovës

E mërkurë, 23.11.2016
Flamurtari – Australia             1-0
Fushë Kosova – Dukagjini     2-2 (vazhdime – pas penalltive 6-7)
Vushtrria – Vllaznia (P)           0-0 (vazhdime – pas penalltive 4-5)
2 Korriku – Istogu                  2-1
KEK-u – Ulpiana                     4-1
Arbëria – Lugu i Baranit         3-1
Lepenci – Vëllaznimi              0-2
Bashkimi (K) – Besa Irzniq     1-1 (vazhdime – 3-1)

Kupa e Kosovës: Përcaktohet data kur do të zhvillohen takimet e rrethit të tretë

Takimet e rrethit të tretë të Kupës së Kosovës në futboll do të zhvillohen të mërkurën më 23 nëntor

Periskopi.com Sporti

Paraprakisht ishte paraparë që këto ndeshje të zhvillohen më 9 Nëntor por ato u shtyen për shkak të kushteve jo të volitshme atmosferike, përcjell Sportali.Net.

Në këtë rreth janë të përfshira skuadrat e Ligës së Parë dhe skuadrat e Ligës së Dytë, të cilët kanë kaluar

E mërkurë, 23.11.2016 në orën 13.00

Flamurtari – Australia

L.Mustafa, J.Musolli, A.Latifi

Arbëria – Lugu i Baranit

A.Halilaj, F.Kiqina, A.Bucolli

Vushtrria – Vllaznia (P)

I.Ceroviku, R.Hyseni, B.Ismajli

KEK-u – Ulpiana

L.Fejza, O.Krasniqi, B.Jashari

Lepenci – Vellaznimi

A.Shala, L.Selmani, G.Hyseni

2 Korriku – Istogu

N.Rraci, V.Hyseni, B.Berisha

Fushë Kosova – Dukagjini

B.Batalli, D.Muriqi, A.Peshteri

Bashkimi (K) – Besa Irzniq

F.Dogani, P.Burrniku, Q.Vata.

 

me sukses dy rrethet e para, shkruan FFK.

Shtyhen ndeshjet e Kupës së Kosovës

Komisioni i garav, ka vendosur për të shtyrë ndeshjet e parapara të Kupës se Kosovës në fubtoll.

Periskopi.com Sporti

Ndeshjet e ’Digitalb Kupa e Kosovës’ ishin paraparë të zhvillohen me nëntë dhe dhjetë nëntor. Vendimi për shtyrje të ndeshjeve ka ardhur si pasojë e reshjeve të mëdha të shiut në vend.

Çiftet e rrethit të tretë:

Flamurtari – Australia

Arbëria – L. Baranit

Bashkimi (K) – Besa Irzniq

Vushtrria – Vllaznia (P)

KEK-u – Ulpiana

Lepenci – Vëllaznimi

2 Korriku – Istogu . /Periksopi.com

Orari dhe gjyqtarët e rrethi të tretë të Kupës së Kosovës

Rrethi i tretë i Kupës së Kosovës do të zhivllohet këtë mesajvë. Të mërkuren pritet të luhen ndeshjet e rrethit të tretë shkruan GazetaOlle.com

Periskopi.com Sporti

Flamurtari në shtëpi do të luaj përballë skaudrës së Australisë, ku llogaritet favorit në këtë përballje. Edhe Vushtrria do të jetë nikoqir i Vllaznisë.

Fushë Kosova – Dukagjini, pritet të jetë ndeshje interesante përderisa edhe KEK-u, do të ketë punë të vështirë përballë Ulpianës.

Kupa e Kosovës rrethi i tretë

E mërkurë

Flamurtari – Australia (L.Mustafa, J.Musolli, A.Latifi)

Arberia – L. Baranit (A.Halilaj, F.Kiqina, A.Bucolli)

Vushtrria – Vllaznia (P) (I.Ceroviku, R.Hyseni, B.Ismajli)

Kek-u – Ulpiana (L.Fejza, O.Krasniqi, B.Jashari)

Lepenci – Vellaznimi (A.Shala, L.Selmani, G.Hyseni)

2-Korriku – Istogu (N.Rraci, V.Hyseni, B.Berisha)

F-Kosova – Dukagjini (B.Batalli, D.Muriqi, A.Peshteri)

E enjte

Bashkimi (K) – Besa Irzniq ( ndeshja zhvillohet ne Pozharan)

F.Dogani, P.Burrniku, Q.Vata

Të gjitha ndeshjet fillojnë nga ora 13:00

Këto janë përballjet në Kupën e Kosovës

Është tërhequr shorti për rrethin e tretë të Kupës së Kosovës në futboll.

Periskopi.com Sporti

Këto janë përballjet:

 

Flamurtari – Australia

Arberia – Lugu i Baranit

Bashkimi (K) – Besa Irzniq

Vushtrria – Vllaznia (P)

KEK-u – Ulpiana

Lepenci – Vëllaznimi

2 Korriku – Istogu

Fushë Kosova – Dukagjini  /Periskopi.com

Ky është shorti për rrethin e parë të Kupës së Kosovës

U bë sot tërheqja e shortit për rrethin e parë të Kupës së Kosovës në futboll.

Periskopi.com Sporti

Fillimisht nënkryetari i FFK-së Agim Ademi, duke i përshëndetur pjesëmarrësit, tha se FFK-ja i jep shumë rëndësi edhe skuadrave të Ligës së dytë si një bazë e fortë të ekipeve të ligës së parë dhe skuadrave elite.

Gara e kupës po bëhet edhe më e rëndësishme pas pranimit në UEFA dhe FIFA dhe do të shtohet kujdesi ndaj të gjitha rangjeve të garave, përcjell Tribuna channel.

Të pranishmit i ka përshëndetur edhe kryetari i Komisionit të Ligës së dytë Ismajl Ajeti, si dhe kryetari i Komisionit të Vala Superligës dhe Ligës së parë Ismet Ahmeti.

Çiftet e rrethit të parë:

Opoja –Përparimi,
Behari – Kaolini,
Australia – Kastrioti,
Ratkoci – Dardana,
Bashkimi(K) – Rilindja e Kosovës,
Besa – Bashkimi (Gj),
Malisheva – Vjosa,
Galaksia – Minatori,
18 Korriku – Kika,
Lepenci – Gryka,
Luftëtari – Tefik Çanga,
Xërxa – Dukagjini,
Iliria – Besëlidhja,
Leshani – Dushkaja dhe
Lugu i Baranit – Onix Banja.
Arbëria, e lirë.

Nesër shorti për Kupën e Kosovës

Federata e futbollit të Kosovës, ka njoftuar se nesër në zyrat e kësaj të fundit do të hedhet shorti për Kupën e Kosovës.

Periskopi.com Sporti

FFK ka njoftuar se shorti do të hedhet me fillim nga ora 13:00 dhe është për gjitha skuadrat.

“Nesër më 27 shtator në orën 13:00 në Shtëpinë e Sporteve në Prishtinë, do të bëhet tërheqja e shortit për rrethin e parë të Kupës së Kosovës, që përfshinë skuadrat e Ligës së Dytë”, thuhet në njoftim nga FFK. /Periskopi.com

Besa synon titullin kampion dhe Kupën

Periskopi.com Sporti

Mesfushori i Besës së Pejës, Qemail Elshani ka shprehur hapur dëshirën e skuadrës së tij.

Ai thotë se klubi pejan synon titullin kampion dhe Kupën e Kosovës.

“Pas organizimit madhështor të kryesisë së klubit, afrimit të trajnerit Gani Sejdiu si dhe përforcimeve, synimet tona janë që të shpallemi kampion dhe të fitojmë Kupën”, deklaroi Elshani.

Pas pesë xhirosh të zhvilluara në Superligë, Besa ka grumbulluar nëntë pikë, katër më pak se lideri Prishtina. /Periskopi.com