Dikur ishte pjesë e klubit nga Premier Liga, tash pjesë e klubit shqiptar

Kukësi ka vendosur që të zgjerojë stafin e tij dhe për këtë qëllim ka punësuar edhe një drejtor marketingu.

Periskopi.com Sporti

Kjo është diçka normale pasi disa ekipe e kanë në Shqipëri një të tillë, por habia qëndron në faktin se ai është një emër krejtësisht i panjohur në futbollin shqiptarë, Kauzo Seidin. Në CV-in e tij spikat puna e bërë në klubin anglez West Bromwiç Albion.

Seidi, i cili është nga Guinea-Bisau, një shtet afrikan, i ka paraqitur disa projekte presidentit Gjici dhe ky i fundit është bindur nga to, duke i dhënë dritën jeshile për të filluar punën e realizimit të tyre në klubin verilindor.

Transformimi i qytetit të Kukësit

Periskopi.com Lajme

Kukësi mposht Partizanin

Kukësi ka mposhtur Partizanin me rezultat minimal 1:0.

Periskopi.com Sporti

Golin e vetëm në kryendeshjen e kësaj jave në Kategorinë Superiore e shënoi kroati Pero Pejic.

Pas kësaj fitoreje, Kukësi ka 9 pikë dhe renditet në pozitën e dytë në tabelë, pas Skënderbeut, që gjendet në pozitën e parë me 12 pikë dhe një ndeshje më pak të zhvilluar. /Periskopi.com