Krim makabër në Korçë: Babai var dy fëmijët e mitur dhe veten

Periskopi.com Lajme

Një krim makabër ka tronditur sot Korçën: Babai ka varur dy fëmijët e vet të mitur dhe pastaj edhe veten.

Policia i ka gjetur të tre viktimat në një banesë në lagjen nr.4.

Përleshje masive me sakica në Mitrovicë, ka të lënduar (Foto)

 Një rrahje masive ka ndodhur para pak çastesh në Mitrovicë, konkretisht në rrugën “Mbretëresha Teutë”.

Periskopi.com Lajme

Sipas dëshimtarëve të rastit thuhet se përleshja ka ndodhur mes gati 14 personave mosha e të cilëve sillet rreth 15 vjeç deri në 21.

Njërit prej tyre thuhet se i është prerë veshi me sakicë ndërkohë ka edhe të tjerë që janë therë, raporton Lajmi.net

Gjatë konfliktit janë përdorur sakica dhe shkop druri. Ndërkaq Policia shihet të jetë në vendin e ngjarjes.

mitro-1

mitro-2

Mitrovice, perleshje 

 

Detaje të reja rreth vrasjes së 45 vjeçit

KTV ka marrë informacione të reja rreth vrasjes që ka ndodhur mbrëmë në rrugën Dumosh – Batllavë, komuna e Podujevës.

Periskopi.com Lajme

 

Personi është 45 vjeçar dhe ka qenë punëtor i KEDS-it.

Mbrëmë, të ndjerin e ka thirrur dikush në telefon. Ai ka dalë në vendin e caktuar dhe te xhamia e fshatit e kanë marrë dy vetura.

Disa metrash më larg, ai është vrarë.

Askush nuk i di arsyet e kësaj vrasjeje.

Familjarët thonë se ai nuk ka pasur probleme me askënd.

I ndjeri pas vetes ka lënë bashkëshorten, dy djem dhe një vajzë.