Korab Shaqiri në fushatën e PDK-së

Periskopi.com Showbiz

Këngëtari i njohur Korab Shaqiri, është parë të jetë pjesë e fushatës zgjedhore të Partisë Demokratike të Kosovës, në Kaçanik.

Duket se ai ka bërë dhe hapjen e tubimit elektoral para gjithë simpatizantëve të PDK-së në atë komunë, transmeton Klan Kosova.

Ilir Shaqiri bëhet gjysh

Këngëtari Korab Shaqiri sot ka përjetuar gëzimin më të madh në jetën e tij.

Periskopi.com Showbiz

Ai dhe bashkëshortja e tij janë bërë prindër për herë të parë, duke ia dhënë kështu epitetin ‘gjysh’ këngëtarit Ilir Shaqiri.

Këtë e bëri të ditur vetë këngëtari përmes një postimi në rrjetet sociale.

‘Gëzim i madh’, shkruan ai në diçiturën e fotos ku publikon dorën e foshnjës së sapolindur.

Djali i Ilir Shaqirit bëhet profesor i Universitetit të Prishtinës

Ka kohë prej se Korab Shaqiri nuk ka sjellë ndonjë projekt të ri muzikor për fansat e tij.

Periskopi.com Lajme

Kjo për shkak se këngëtari është i zënë me angazhime të tjera profesionale.

Përmes një fotografie të publikuar në Snpachat, Korabi ka zbuluar se që nga sot do të jetë profesor në Fakultetin e Muzikës në Universitetin e Prishtinës, shkruan Bota sot.

Në foto, ai shfaqet i qeshur dhe sigurisht se ka arsye, pasi ka arritur të realizojë një nga synimet e tij të kahmotshme./BS

auto_korabi1479979772