Emocionuese çfarë kanë bërë tifozët e Liverpool për Chapecoenses (Video)

Tifozët e Liverpoolit kanë shprehur ngushëllimet e tyre për pasagjerët e vdekur në rrugë për finalen e Copa Sudamericana në Kolumbi.

Periskopi.com Sporti

Lojtarët dhe stafi i klubit brazilian ishin duke udhëtuar në Medellin për t’u përballur me Atletico Nacional, por aeroplani i tyre u rrëzua, ku mbetën 76 të vdekur dhe 5 të lënduar.

Dhe të gjitha klubet në botë janë solidarizuar me këtë rast, e në mesin e tyre edhe Liverpooli, tifozët e të cilit klub e kanë shfaqur këtë në ndeshjen e sontme ndaj Leeds United.

Tifozët e ”Të Kuqëve” e bënë këtë në versionin ”Ju Kurrë Nuk Do Të Ecni Vetëm”.