Sonte, Prishtina mirëpret festën e madhe dhe koncertin e Alban Skenderaj

Periskopi.com Kulturë

Sonte,  Prishtina do të jetë nikoqire e një feste të madhe të organizuar nga ProCredit, me c’rast në skenë live shfaqet kantautori i mirënjohur shqiptar – Alban Skenderaj me diçka shumë spcial të përgatitur vetëm për këtë fest.

Festa, që pritet të fillojë diku rreth orës 19:30 me aktivitete argëtuese për fëmijë, sjellë artistin nga Shqipëria me një performancë speciale dhe me një numër të zgjeruar instrumentistësh. Eventi  përfundon me një shfaqje të mrekullueshme të fishekzjarreve të sinkronizuara me muzikë në sfond, ndër të parat e këtij lloji në Ballkan.

Artisti Alban Skenderaj i rikthehet performimit live në Kosovë me një koncert të madh për të gjithë të pranishmit. Mësohet se Albani do të performojë hitet, duke e bërë kështu këtë natë festive edhe më madhështore deri sa programi do të fillojë me aktivitete argëtuese për fëmijë.

Mbetet të shihet nëse në performancë marrin pjesë edhe artistë tjerë të vendit, bashkëpunëtorë të kantautorit në shumë projekte muzikore.

Gjithashtu, performancës së Alban Skenderaj në Prishtinë i bashkëngjitet edhe Olen Cesari, mjeshtri i violinës që nga kritika konsiderohet si ‘Paganini i ri’, ‘Virtuozi i Violinës’. Si dhe për ju, në festën e madhe, mysafir special do të jetë Klint Çollaku, i shumë adhuruari, fituesi i The Voice of Albania 6 i cili me performancat e tij ka arritur të krijoj një numër të jashtëzakonshëm adhuruesve anë e mbanë. Ndërsa DJ GAMBLE do të miksoj muzikën më të mirë për të gjithë të pranishmit.

Adele ndërpret koncertin për arsye shokuese

Fituesja e çmimit Grammy ishte në gjysmë të hitit të saj “Rolling in the Deep” në koncertin në Sindey, kur dëgjoi se dikush në mesin e 95.000 të pranishmëve në publik u alivanos.

Periskopi.com Showbiz

Këngëtarja menjëherë ndaloi performancën dhe iu sqarua publikut.

“Më falni, dikush është lënduar këtu dhe më duhet të verifikoj nëse tash ky person është mirë”, ka thënë Adele (28) me lot në sy, pasi kuptoi se njëra nga adhurueset e saj kishte rënë në koma.

Bëhej fjalë për një grua 47-vjeçare, e cila kishte pësuar sulm në zemër. Mjekët kujdestarë e kanë dërguar gruan për në spital.

Ndryshe, këngëtarja kohë më parë në koncertin në Brisbaneu konfirmoi zërat se ishte martuar për djaloshin e saj me të cilin kishte kaluar një kohë të gjatë Simon Konecki.

“Marigona” rikthehet në vendlindje, muzika u dëgjua edhe në veri (Video)

Grupi "Marigona", apo si njihen ndryshe edhe djemtë e Mitrovicës, sonte ia janë rikthyer qytetit të tyre.

Periskopi.com Lajme

Në 25 vjetorin e karrierës, ata kanë mbajtur një koncert në sheshin e ri të Mitrovicës.

Qindra njerëz kanë marrë pjesë në koncertin e tyre, e këngët solisti, Vullnet Sefaja vetëm sa i ka filluar, publiku i ka vazhduar vet, raporton Periskopi.

Qyteti i ndarë, ka shumë vite që nuk ka organizuar koncert kaq të madh, e muzika e tyre është dëgjuar edhe matanë urës, raporton gazetari i Periskopit.

Këngët e tyre i kanë kënduar, e padyshim edhe këngën “Mitrovica”.

Koncertet e tyre do të vazhdojnë ditët e ardhshme edhe në disa qytete të Kosovës./ Periskopi

14572023_10154487250515256_876115035_o